1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Az állatorvos kezelésével több lehetséges problémát is kezelt egyszerre. A vedlési időszak főként a nyár közepén jelent nagy mennyiségű tollváltást. Valószínű, hogy ennek hatására alakult ki a rossz szokás. A zárt helyen tartott madarak közt nem ritka eset, hogy a vérrel telt tolltokokat csipkedni kezdik, illetve a vedlés alatt jelentkező viszkető érzés tollszedést vált ki. A megfelelő körülmények közt tartott nimfapapagájok megélhetik a 24 évet , de akár többet is. Csak példaként, a hasonló méretű és életmódú rozella papagájok az egyik barátunknál 35 éves korban még költöttek, de nálunk is van olyan huszas éveiben járó barnafülű papagájpár, amelyik idén is fiókákat nevelt. Általában igaz, hogy a vadon élő madarak várható élettartama töredéke az ember társaságában élőkének. Az idős madár több vitamint igényel, amit az ivóvizébe kellene tenni. Javaslom az Ekodiár nevű természetes alapanyagú készítmény itatását, ami a vedlés okozta stresszt enyhítené (antibiotikum helyett). Mi az ásványi anyagokat egy erre a célra fenntartott tálkában állandóan a madarak előtt hagyjuk, hogy igényeik szerint csipegessék. A költési és a vedlési időszakokban látványosan megnő a kalcium és foszfor tartalmú ásványi anyagok fogyasztása. Az állatorvos által használt folyadék egy antiparazita szer lehetett, így az esetleges viszketést okozó tetvek és atkák ellen is védettséget kapott a madár. Az antibiotikum után érdemes probiotikus készítményt adni a nimfának. Mi a Laktiferm elnevezésű tejsav-baktériumos táplálékkiegészítőt használjuk. A további tolltépés megakadályozása érdekében sok foglalkozás, elfoglaltság lenne szükséges, amit nehezít, hogy a madárka korából adódóan, inkább nyűgnek érezheti a testmozgást, mint szórakozásnak.
Feltétlenül érdemes lenne elvinni orvoshoz, lehetséges, hogy egy jóindulatú daganatról van szó. A tumor műtéti úton eltávolítható. Több ilyen malackával találkoztam már, és a sebészi beavatkozás után mind vidáman éldegéltek tovább.
A nyuszi által kiadott hangok valószínűleg normálisak. Ha megijed vagy nyugtalan,hasonlóan viselkedik. Táplálásánál alapvető a jó minőségű réti széna. Alomként is megfelel,amiből bőségesen ehet.Ez a fő tápláléka. Ezen kívül szintén jó minőségű kész nyúl tápot,magkeveréket kaphat,és gyümölcsöt,zöldségféléket.Más táplálékra nincs szüksége,sőt árthat is neki(pl. édesség,keksz).Naponta friss ivóvíz legyen előtte,amit legpraktikusabb önitatóban behelyezni a ketrecbe. Az almot rendszeresen cserélni kell. Évente kétszer ajánlatos védőoltásban részesíteni. Ajánlom szerezz be egy nyulakról szóló könyvet,vagy olvasgass a korábbi cikkek, levelek között további információkért.
Annak eldöntésére, hogy a remegés összefüggésben van-e a vemhességgel, illetve a vemhesség kapcsán esetleg felmerülő problémával, a legjobb lenne egy kivizsgálást végeztetni. Javaslom, hogy ezt olyan helyen végeztessék, ahol ultrahang vizsgálatra is nyílik lehetőség.
Abból, hogy egy négy hónapos csikó hívásra nem megy oda a tulajdonosához, semmilyen baj, betegség nem következik. Sőt, az egészséges csikók többsége hívásra hol odamegy kíváncsian az emberhez, hol meg egyáltalán nem, ahogy éppen kedvük tartja. De ez a felnőtt egészséges lovakra is vonatkozik! Annak ellenére, hogy a lovak szívesen "csatlakoznak", nem törvényszerű, hogy hívásra "jelentkezzenek", bár tanítással, szoktatással, jutalomfalatokkal ez könnyen elérhető a lovak többségénél.