1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Ekkora akváriumban a felsorolt halak közül bármely fajból sem lenne szabad tartani egyetlen párt sem. Ezek nagyra növő halak, 50 literes akváriumméret alatt egy példányt sem lenne szabad tartani belőlük, ebből következően a kérdésre helyes válasz nincs. Ahhoz, hogy elkerülje a pusztulást mielőbb drasztikusan csökkenteni kell a létszámot, újra kell gondolni a dolgokat. Javaslom Horn Péter - Zsilinszky Sándor Akvarisztika című könyvét tájékozódási pontul. Remélem az első kudarcok nem szegik kedvét, sok sikert kívánok e nagyszerű hobbi műveléséhez! :)
Langyos vízzel megnedvesített vattával lehet törölgetni a végbéltájékot, de gyakran van szükség állatorvos segítségére: ha nagyon feszes a kiskutyák hasa és láthatóan kínlódnak.
Szerintem sem lesz semmi baja a napi kis adag méztől és Calopettől. Ugyanez a helyzet a táppal kapcsolatban is.
A német juhász kutyusuk epilepsziájával kapcsolatban egy nagyon pontos kórrajzot írt le. Sajnos öröklött, fiatalkori epilepsziával állunk szemben. Az öröklött epilepsziák esetében az első Ön által leírt rohamtípus - fejrázást, nyugtalanságot követő nagyroham - általában 1-5 éves kor között szokott jelentkezni. Sajnos a Ön kutyusának az epilepsziája nem tudott csendben maradni a kutya legalább 1 éves koráig, amely arra utal, hogy nagyon súlyos szervi károsodás van az agyban, melynek a talaján ilyen fiatalon is megindultak a rohamok. A rohamzajlás, amit leírt, nagyon tipikus; kezdetben csak a fejrázást és a nagyfokú nyugtalanságot látták, majd ezt követően jelentkezett a generalizált nagyroham. A rohamtünetek halántéklebenyi epilepsziás gócot jeleznek. A Sertan tabletta nem volt rossz választás, mert az epilepsziás gócot nagyon szépen blokkolja az agyban, de a kutyus esetében egy generalizált szert is be kéne állítani a fokális készítmény mellé. A tapasztalatom az, hogyha már 6 hónapos kor alatt a számtalan rohamtípus közül a legsúlyosabb rohamjelenséget mutatja a kutya, ez a rossz prognózisú epilepsziák közé tartozik. Sajnos az epilepszia az agy idült betegsége, amely csak több évi gyógyszerszedés után gyógyulhat, de ez a halántéklebenyi epilepsziákra egyáltalán nem jellemző. Önmagában a grand mal roham nem jár fájdalommal, hiszen a kutya eszméletlen, de az Ön által leírt rohambevezető tünetek viszont igen, valamint a rohamot követő percek és órák. Sajnos az egész országban hárman foglalkozunk epilepsziával, és sajnos az állatorvos-képzés ezen a területen sem megfelelő, ezért a kollégák néha tanácstalanok az epilepszia betegség prognózisának a meghatározásával kapcsolatban. Természetesen felelőtlenség lenne a részemről az azonnali euthanasiát javasolni, hiszen kivizsgálás (EEG, pszichiátria) nem történt a részemről, csak a 20 éves tapasztalatomra vagyok hagyatkozva. Ha sikeres is lesz a gyógyszerbeállítás, talán a legjobb eredmény, ami elérhető az adott esetben, az egy-két havonta jelentkező roham. Bővebb információkat a www.kutyaepilepszia.hu oldalon talál (elérhetőségeket is). Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Ha egy kutyának vagy egy embernek ilyen gyakran vannak rohamai, ez mindenképpen tartós antiepileptikum szedést indokol. Sajnos Magyarországon az állatorvosi epileptológia oktatása nagyon minimális, ennek következtében az epilepszia szigorú törvényszerűségeivel, a gyógyszerindítás időpontjával és a gyógyszerbeállítás szigorú alapelveivel sem lehetnek tisztában. a praxisban dolgozó kollégák. A kutyusa epilepsziájával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, hiszen nem tudom, milyen fajta, mennyi idős, milyen típusú rohamai vannak (többszáz féle rohamtípus létezik, és kizárólag a rohamtípusának megfelelő antiepileptikumot szabad csak felírni). Bővebb információkért ajánlom a www.kutyaepilepszia.hu honlapom meglátogatását, itt az elérhetőségeim is fennvannak. Ha igényt tart a kutya epilepszia gondozásba vételére és kivizsgálására, kérem hívjon, vagy küldjön e-mailt a részletek megbeszélése érdekében!