1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Valószínű, hogy nincs semmi komoly baja, bizonyos fokú könnyezés normális és nem lehet megszüntetni. Esetleg kamillás vattával törölje át naponta többször. Ha a könnyezés súlyosbodik, javaslom, hogy forduljon állatorvoshoz, aki felír egy szemcseppet, amely megakadályozza a problémát.
Én meg azt írtam, hogy ne mossák meg. Innentől kezdve írhatnám azt is, "kérdezze meg az ismerősét, mit ajánlana a jelen helyzetben", ha nem a madár érdekeit nézném! ;( A körömhiányban nem szoktak elpusztulni a madarak. Nem atka okozza. A szemén lévő csomóért már annál inkább felelősek lehetnek ezek az élősködők. Persze lehet daganat, betokosodott idegen test és még sok minden is. Mindenképp VIGYE EL ÁLLATORVOSHOZ!
Szia! Nem írtál a vízcserékről és a szűrőről sem, és hogy mekkora az az algaevő harcsa. Szerintem elsősorban a szűrő lehet a ludas, és egy kicsit sok a hal benne. Végezz heti 30-50% vízcserét és a szűrőt is néha nyomkodd ki szigorúan aki vízben. Figyelj az etetésre is. Remélem segítettem.
Mindenekelőtt jó lenne kideríteni, mi okozza a fájdalmat, vagy viszketést, ami miatt nyalja a lábát az állat. Ezt pedig egy állatorvosi vizsgálat deríthetné ki. A háttérben lehet "bűzmirigy" probléma, bőrgyulladás, de akár felfekvés is (idősebb állatok sokat fekszenek). Hogy a zöldes-barna kenőcs mi lehetett, csak tippelni tudok. Talán Mikulitz kenőcs. Ez egy erőteljes hámosító hatású, ezüst-nitrát tartalmú, edző kenőcs. Úgy kell készíttetni patikában (ma már nem sok helyen készítik szívesen, nem mindenhol vannak hozzá alapanyagok). Érdekes aromás illata van a perubalzsam tartalom miatt. Vigyázni kell vele, mert amihez hozzáér, elszínezi (bútor, szőnyeg, ruha, stb.). Ezért érdemes a kenőccsel bekent végtagot bekötni (meg hogy az állat ne nyalja le).
Nincs túl sok ötletem. Annyit javasolnék, hogy próbálja meg a jutalomfalatot ledarálni és így bekeverni különböző eleségekbe és ezzel kínálni kis koplaltatás után. Sok sikert.