1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!
Valószínűleg az Ön távolléte során valamilyen külső inger hatására egy traumatikus élmény érte a kutyát. Bach-virágszerrel támogató terápiaként érdemes volna kúraszerűen segíteni a kutyus állapotán. Idővel (ha nem ismétlődik meg az inger !) fokozatosan csökkeni fog a tünet. Az egy szuper jó dolog, ha egy kutyának van egy saját pihenő/alvó helye és az megfelelően használja. (Sok gazdi örülne ennek !!!)
Valószínűleg fájdalmai vannak. Talán valami megkadt a nyelőcsőben. Mindenképp vigye állatorvoshoz.
8 hetes korban kellett volna csak elhozni és egyben ez a legideálisabb kor a szobatisztaságra nevelés elkezdéséhez. A kezdettől fogva rendszeres kivitel az egyik leghatásosabb tanítási mód. A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban.
Az állatorvosi gyógyszer leírásában az szerepel, hogy a vizsgálatok szerint nem károsítja a magzatot, a humán szer leírásában viszont a terhesség alatt ellenjavallt a használata... Javaslom beszélje meg a kutyus állapotát ismerő kezelőorvosával, hogy milyen más szert lehet (pl. gyógynövényt, teát stb) alkalmazni.