146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Erre interneten át ennyiből nem lehet válaszolni. Kérdezze meg kezelőorvosát.
Kedves Nikoletta, ezek az állatok azért nem a hosszú hideg klimára vannak kitalálva. Ezt tudni kell. ebből következik, hogy de igénybe veszi a szervezetüket, igen le is gyengíti őket. A hidegtől és az adott egyed ellenálló képességétől függ mennyire... enni addig biztos nem fognak, míg sokkal melegebb nem lesz (kb 20-25 fok minimum) Üdv-Éva
A nagytestű, nagy növekedési erélyű kutyák csontfejlődési zavara rendszerint a túlzott energia ellátás miatt alakul ki bőséges takarmányozás mellett. A tapasztalatok szerint ha ilyenkor még kálcium és D-vitamin adagolás is történik, a tünetek csak súlyosabbá válnak. Ilyenkor átmenetileg alacsonyabb tápértékű tápoknak a szokottnál kisebb mennyiségű etetése javítani szokott a problémán. Természetesen hasonló tünetek angolkór (kálcium és D-vitamin hiány) esetén is előfordulnak, de a kérdésben leírtak alapján valószínűtlennek tartom, hogy erről lenne szó.
Én az ivartalanítást javaslom a nem kívánt vemhesség megelőzésére. Ha Ovaridot szeretne használni, tájékoztatást kap állatorvosától, mivel vény nélkül nem szerezhető be a készítmény.
Azért mert megszokta és Önök nem tettek eddig ellene hatékonyan semmit.