146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.
A kan kutyák ivartalanítása után ugyan maradhat néhány hímivarsejt a járulékos nemi mirigyekben és az ondóvezetőben de ez általában nem elégséges egy vemhesség kialakításához. Az álvemhesség pedig később szokott jelentkezni.
Nem kellene még hullatni a fogait a cicának. Az ínygyulladást ajánlatos lenne élőben is megmutatni az állatorvosnak, mert többféle betegség tünete is lehet.
Üdvözlöm! A leírtak alapján van valami gond az biztos! Javaslom vigye gyorsan el specialista állatorvoshoz!
Könyökdiszplázia esetén műtét és/vagy ízületi injekció javasolt mindenképp! Új izületvédő injekció kutyáknak