146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Mindenekelőtt vigye el a cicát állatfogászhoz!
Állatpatikákban kaphatók féreghajtó készítmények, melyek papagájok számára is használhatók. Van csepp formájú készítmény is, melyet a bőrre cseppentve a külső és belső parazitákat is elpusztítja.
Igen, már van rá lehetőség, hogy kutyájába azonosítot ültessenek, jogszabály még nincs rá, mert a körülmények sem adottak. A kutyák azonosításához külön leolvasó készülékre van szükség, és egy adatbázisra, ahol nyilvántartják őket.
Ha a szomszéd megbízható és vállalja az állatok etetését, a kutyák napi háromszori sétáltatását, minimálisan ért az állatokhoz, kitakarítja a macskaalmot, akkor igen. Legfőképpen azért, mert mint írta, nincs más megoldás. Bár az országban működik jó néhány kutya- és macskapanzió, ezeknek utána kellene még érdeklődni!
A guppik természetesen nem bántják az aranyhalakat, de fordítva sajnos ez könnyen bekövetkezhet: a szivárványos guppik kis termetű, békés, növényevő halak, míg az aranyhalak nagyobbra nőnek, bár nem kedvelik az állati eredetű táplálékokat, de be-be kaphatnak egy kisebb termetű halat! Az aranyhalakat és a guppikat külön-külön csoportba kell sorolnunk! A guppik trópusi halak, és ennek megfelelően kell fűteni a medencéjüket, míg az aranyhalak nem kedvelik a melegebb vizet, ugyanis ilyenkor anyagcseréjük felgyorsul, és ez könnyen a gyors pusztulásukhoz vezethet! Az almacsigák nagyon szívós, békés állatok, természetesen kibírják ezt a megpróbáltatást is, a levegőztetés számukra teljesen felesleges!