146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Vigye el állatorvoshoz, mert több oka is lehet a tüneteknek, ám a pontos diagnózist és a kezelési tervet csak egy "személyes találkozás" után lehet felállítani!
Ideális esetben 3 hét.
Kérje szakember segítségét! Nagyon sok jó kutyaiskola, kiképző van, nézzen szét a Háziállat Szaknévsorban, és ne adja fel!
Az ivartalanítás után akár több hét is eltelhet, mire a nemi hormonok kiürülnek a szervezetből. Ezalatt a párzásra utaló magatartás megmaradhat. A viselkedés megszokása miatt, kisebb mértékben bár, de később is végezhet párzó mozdulatokat (Ez néha nőstény állatoknál is megfigyelhető). Ez általában csak viselkedési "probléma", ritkán azonban hormonális megbetegedés állhat a háttérben. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kuzyakozmetika www.kisallatdoki.hu
Biztos választ csak egy ultrahangos vizsgálat eredményének kiértékelése után adhat az állatorvos is. Nem, az átörökített genetikai kódot még egy fajtiszta kutya sem tudja felülírni. Ha a más fajtájú kutyától esett teherbe, keverék kölykök születnek majd.