1501. Hihetetlen: pit bull elárvult nyuszit ápol, tisztogat!
A pit bull - bármennyire is rossz a híre - bátor és karakán viselkedése mellett éppen olyan érző lelkű kutya, mint a többi kutyafajta. Ha nem hiszed, nézd meg videón!
A pit bull - bármennyire is rossz a híre - bátor és karakán viselkedése mellett éppen olyan érző lelkű kutya, mint a többi kutyafajta. Ha nem hiszed, nézd meg videón!
A pit bull igazi gladiátorkutya. Kifejezetten kutyaviadalokra tenyésztették ki a staffordshire bullterrier és a bulldog keresztezésével. Szerencsére azonban vannak olyan emberek, amelyek nem csak a harci képességet, hanem az érző lelket is látják a kutyában. Videón a bizonyíték!
A yorkshire terrier (yorkie, yorki) érdekes megjelenésű, parányi kutya. Skye és más terrierek keresztezéséből alakították ki. A 19. században a yorkshire-i malmokban nélkülözhetetlen patkányfogó volt.
A beagle évszázadok során munkában edződött angol falkakutya. Viszonylag ellenálló, szilárd szervezetű kutya.
A rottweiler nem az a kimondottan szép kutya, viszont tömör testű, csupa izom és bármelyik kutyafajtával felveszi a versenyt, ha őrző-védő munkáról van szó.
Ha leszakadt és nem vérzik, akkor nincs semmi teendő. Majd kinő. Egyébként ha mindig hosszúak a körmei, akkor rendszeresen le kell vágatni állatorvosnál, így megelőzhető a letörés, leszakadás.
Ha mindenképpen vinni szeretné őket, akkor érdemes előtte rövidebb utakat tenni, gyakorlásképpen. Ilyenkor meg lehet figyelni, hogyan viselkednek, bírják-e az utat. A nagy hőséggel viszont vigyázni kell, nehogy hőgutát kapjanak, bár a légkonditól meg megfáznának... Szóval én nem vinném őket nyaralni, inkább itthon maradnék :)
Nagyon dicsérendő, hogy nem akar kiskutyákat csak úgy. A felelőtlen emberek által tartott, nem ivartalanított kutyák évente kétszer "lerakják" az almot természetes ösztöneiknek engedve. Nagyon sok keverék kutya aztán az utcán vagy menhelyeken végzi. A tanácsom az lenne, hogy mielőbb vigyék el a szuka kutyát állatorvoshoz és adassanak be egy olyan injekciót (Depo promone), ami a tüzelést elhalasztja. Ezzel szinte meg is oldódik a probléma és ráér akkor ivartalaníttatni, amikor a kutya már megszokta a gazdit és az új helyét.
Lehet gyógyszert adni, Ovarid a neve, állatorvos írja fel. Hormon, annak minden mellékhatásával. Megszünteti a tüzelést és folyamatosan adva nem is tüzel a cica. Éveken át nem célszerű adni! Legjobb az ivartalanítás, feltéve, hogy nem szeretnének kicsiket. Elvileg lehet oltani tüzeléskor, de jobb, ha nem tüzel.
Szerintem azt nem tudja a madár, hogy megtermékenyített tojásról van-e szó vagy sem. Hiszen sokszor egyedülálló tojók is kotlanak a terméketlen tojásaikon, pedig biztos lehetnek benne, hogy nem pároztak senkivel :) Valószínűbb, hogy a tartási, takarmányozási körülmények nem megfelelők (pl. odúméret, berendezés, környezet, stb.). Az is előfordulhat, hogy a hím szekálja a tojót... Tenyésztői oldalakról kellene leegyeztetni az optimális odú- és röpde-méreteket!