1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
A legtöbb rövidorrú kutyánál előfordul az eléggé intenzív könnyezés. Ez amiatt van, hogy a könny nem tud elfolyni a könnycsatornán keresztül az orrüregbe. Így a belső szemzugnál összefutva onnan kicsöppen és ott marad a szemkörüli szőrzeten és ráncokban, a levegőn megbarnul. De előfordulhat, hogy kötőhártyagyulladása van látható gennyes, ödémás elváltozás nélkül (pl. mycoplasma fertőzés, enyhébb lefolyású, idült, tüszős kötőhártyagyulladás, stb.) Száraz kötőhártya- és szaruhártya-gyulladás, közismert neve "száraz szem".Ennek háterében a könnytermelés elégtelensége áll. Tünetei: a kötőhártya és a szaruhártya kiszárad, a megvastagodott vérbő kötőhártyán nehezen eltávolítható, sűrű, nyálkás,sárgásbarna színű nyálka tapad. A szaruhártya homályos erezett, fénytelen. Az állatorvos biztosan meg tudja állapítani, hogy mitől lehet ez nála. Vigye minél hamarobb állatorvoshoz!
Kedves Kriszti! A nyusziknál is előfordulhat megfázás. Mivel köhög és mellé szortyogó hangot is hallat mindenképp menj vele orvoshoz. Ő a megfelelő gyógyszert fel tudja neki írni. A nyusziknak nincs kifejezett vitamin, mert a számukra szükséges fontos vitaminokat a vitamin bélsárból felveszik. Ezért kell az orvos. Ha érzed, hogy lázas a nyuszi (nagyon forró a füle), akkor megpróbálhatod kicsit hűteni (vizezd be finoman a füleit) és persze míg orvoshoz nem mész vele, figyelj oda, hogy igyon. Ne hideg vizet adj most neki. ha tudsz minden ízesítés nélkül egy külön itatóba tehetsz neki kamilla teát, az fertőtlenít. Mindenképp doki, mielőbb. Ha kérdésed van írj nyugodtan. Szép Napot Gabi
Erre a célra ne olivaolajat használjon. Nagyon jó készítményeket talál az állatpatikákban akár olajos, akár tablettás vagy kapszulás formában, amelyek a bőr és szőrzet számára fontos esszenciális zsírsavakat, vitaminokat és nyomelemeket tartalmaznak a kutya testsúlyának megfelelő mennyiségben.
Igyekezzen a két állatot először olyan helyen össze ismertetni ahol mind a kettő részére elegendő hely és tér van kitérni, menekülni, elbújni. Ne legyen ott a macska játéka és egyik állatnak sem az etető edénye. Kerülje a beszédet és magyarázást, - hiszen egyrészt az állatok nem igen értik, másrészt el vannak egymás megfigyelésével foglalva. Részletes tanácsokat és tippeket ebben a könyvben olvashat: Dr. Lehai, Gabriele: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG http://bolthely.hu/4tappancs/id/00089_Dr__Gabriela_Lehai__KUTYA-MACSKA_BARATSAG
- Semmilyen érdemi bizonyíték nincs arra, hogy a bulldog fajtacsoport tagja magasabb agresszió szinttel rendelkeznek mint egy másik fajtacsoport tagjai. - A kutya a korának megfelelő viselkedési jeleket mutatja, - amit megfelelő fizikai és szellemi terheléssel kell tudni szakszerűen kielégíteni, illetve lecsillapítani. - Valóban elrágható, emészthető dolgokkal, - préselt bőr, bikacsök, marhacsont, stb. - vagy interaktív játékkal érdemesebb próbálkozni - Vegye figyelembe, hogy a fogváltás időszaka is befolyásoló tényező ! - A jétékos harc közben a fizikai fenyítésnek, - különösen ahogyan azt Ön írta, - csak motiváló hatása van. - A regenerálódás, pihenés időszakában a vérkeringési rendszer és az állat szervezetének hőkiegyenlítő/hőátadó rendszere kicsit eltérően működhet mint aktív időszakban, - ennek külső jelét láthatja Ön a kutya hasán. - Ajánlom figyelmébe: Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA című könyvét