1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Tartós lázas állapotot sokféle betegség, kórkép illetve állapot okozhat. A valós ok kiderítése ilyenkor nem egyszerű, és sokféle vizsgálatot el kell végezteteni (ezért nem is olcsó a folyamat). Ennyi idő eltelte után már mindenképpen indokolt a továbblépés, és a vaktában tapogatózás helyett neki kell állni az intenzív "utánajárásnak". Miután a jelenlegi kezelőorvosa a jelek szerint nem boldogul az esettel, ez az a helyzet, amikor talán jobb lenne kipróbálni valaki másnak a tudását. (Ha én lennék az Önök állatorvosának a helyében, én már régen felajánlotam volna ezt, látva a saját eredménytelenségemet. Sőt, még abban is segítettem volna, hogy közösen megtaláljuk azt a szakembert, aki esetleg tud segíteni.)
Kedves Beáta. A fajtatisztaság egyáltalán nem színfüggő. Többféle kutyafajta van, ami fehér színű. Kép alapján többet lehetne mondani.
Kedves Aggódó Gazdi! Kedvencét sajnos nagy sokk érte. Innen messziről sajnos nem lehet nagyon okosat mondani, ha módja van rá, mutassa meg egy állatorvosnak. Házi gyógymód sajnos nem nagyon létezik, csak kivárni lehet az eseményeket. Nagyon sajnálom az esetet. Bízom benne, hogy jobban lesz a kisállat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Egy ultrahang vizsgálatból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Számomra úgy tűnik a leírtakból, hogy valójában nincs oki diagnózis. Mindenekelőtt helyes diagnózishoz kellene jutni. Ennek érdekében vérvizsgálat, szükség esetén májbiopszia, bakteriológiai, szerológiai vizsgálatok jöhetnek szóba. Ha meglesz az igazi diagnózis, minden bizonnyal lesznek válaszok is a kérdéseire.
A hal színének változása normális, vannak olyan piros teleszkópszemű aranyhal törzsek, amelyek fiatalon feketék. Az állat hasa viszont egyáltalán nincs rendben, kóros... Elkülönítve próbálnám baktokillel kezelni, vagy ha ez nem megoldható, akkor egy darabig csak száraz tápokkal etetném, figyelve a változásokat.