1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, hogy produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, várjon türelemmel, figyelje a kutyát és a produktumait, és majd akkor forduljon orvoshoz, ha valami szokatlant tapasztal (pl. hányás, vagy kimarad a széklet).
Önről a cica nem gondol semmit. Sokkal fontosabb dolga a túlélés, táplálékszerzés és a vadászösztöneinek a valós környezetben történő alkalmazása. (korábban erre nem volt szüksége) Igen, volt már rá több példa is, hogy ilyen távolságból vissza talál a macska a korábbi életteréhez. Ez nagymértékben függ az autóforgalomtól, az eredeti hely környezetétől, (ha ott nem járt ki, akkor az esély nagyon kicsi!) az útközbeni élelem és ingerforrásoktól.
A tüsszögés számos fertőzés tünete lehet. Mindenképpen javaslom állatorvos felkeresését a pontos diagnózis és gyógykezelés céljából.
Kedves Adrienn! Általában az a bevett gyakorlat, hogy az új helyre kerülés után a kiskutya néhány napig ugyanazt kapja, mint előtte a tenyésztőnél, és csak ezután próbálkozzanak áttérni más táplálásra, vagy más táp, eledel etetésére. A fokozatosság fontos ugyanis a megfelelő bélműködés kialakulása miatt. Ma már rengeteg féle kutyatáp kapható száraztáp és konzerv formájában is. A kész kutyatápokból a korának és fajtájának megfelelő változatot kell használni (jelen esetben nagytestű fajtáknak való junior tápot, a Pedigree nem premium táp, kifizetődőbb a kutya egészsége miatt ennél jobb tápot választani). A kutyák helyes táplálásáról egyébként nagyon sok hasznosat olvashat egy nem régen megjelent kitűnő könyvben, Dr. Fodor Kinga írta, a címe: Mit egyen a kutyám? Minden könyvesboltban kapható. Ca külön adását sem javaslom, ez is gyakori tévhit, hogy adni kell, olvassa el az alábbi cikket: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása
Nem feltétlenül, a sérülés nagyságától függ. Egyébként elképzelhető, hogy akár másodlagosan, de begyógyul. Üdv