1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése
A cicájának minden bizonnyal húgyhólyag hurutja/gyulladása van, amit közel sem biztos, hogy csak bakteriális fertőzés tart fenn. Mindenképpen javasolt a húgyúti rendszer alapos és főleg műszeres vizsgálata. Beszéljék meg a kezelő állatorvossal, hogy ultrahangos vese és húgyhólyag vizsgálatot hol lehetne végezni a cicájuknál, emellett érdemes lenne a vizeletből baktérium tenyésztést és antibiotikum érzékenység vizsgálatot is végeztetni. Ebben szintén a kezelő állatorvossal egyezkedjenek, hogy ezt ő tudja-e elvégezni, vagy máshoz kell menniük.
A műtéti, állatorvosi trauma gyakorta bizalmatlannám óvatosabbá teszi a kutyákat. Ebből eredően sok olyan környezeti inger (fajtárs) lehet, amit másképpen reagál le, mint korábban. Ez idővel csökken, de ajánlott ellenőrzés és irányítás alatt tartani, felügyelni és pozitív irányba befolyásolni. (Úgy kell a két kutyát ismét összeszoktatni, mint, ha a korábban nem is találkoztak volna, tehát minden ilyen tréninget, kondícionálást a nulláról kezdeni.) Az sem lehetetlen, hogy a jelenség független a történtektől és a kutya ivarérett korba lépésével van összefüggésbe. Ekkor ennek megfelelően kell kezelni !
Kedves Gazdi! Nehéz úgy diagnosztizálni, hogy nem látom a bőrtüneteket... Valószínűleg allergia, de lehet hormonális hátterű is, Én azt javasolnám, hogy szükség lenne az általános labor-rutinvizsgálaton kívül bőrkaparékra, hormonvizsgálatra (pajzsmirigy legalább) és egy ultrahangra is... Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Először is felételezem hogy nem hánytató hanem hányáscsillapító injekciót kapott.A hányás és étvágytalanság oka lehet a gyomor- bélcsatornában vagy a méhben kilakult gyulladás. Nem tudni hogy a kutya lázas-e.Méhgyulladás esetén a méhből zavaros,kellemetlen szagú váladék ürül.A legegyszerűbben egy hasi ultrahangvizsgálat döntheti el a bajok eredetét.