1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Kedves Merci, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát. Konkrét fizikális vizsgálatra lesz szükség, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Az íriszdiagnosztika a humán vonalon létező - bár hivatalosan talán nem elismert - módszer a betegségek felismerésére. Nekem macskák esetében nincsenek tapasztalataim, de nem hiszem hogy komoly gondot jelentenének.
A nyuszik 21 naposan választhatók, tehát ha ennél fiatalbb volt akkor korai volt. Azonban a választás után is van egy olyan kor ez kb 6-10 hetes kor közötti, amikor nagyon esendőek... Csak a jó szervezete miatt élheti túl a hasmenést... A tejpótlást nem ajánlom, ha már választott a nyuszi. Inkább tápot, zöldet adnék neki, hogy a vitaminbevitele is meglegyen, mert antibiotkum adása során,a vitaminbélsár evés is kimarad...remélem meggyógyul a nyuszi
Kedves Sándor! Többnyire nem történik semmi a hasüregben maradt herével, de az esetek kis százalékában elindulhatnak a bennmaradt herében rosszindulatú folyamatok (értsd: elrákosodhatnak). Ezért én mindenképpen javaslom a hasüregi here műtéti eltávolítását. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Ezt a kérdést egy laboratóriumi bélsárvizsgálat eldöntheti. Úgyhogy ebben rejlik a válasz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc