1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Kedves Detti! Ha egyértelmű a diagnózis, akkor a tüneti kezelésen kívül (fájdalomcsillapítás, antibiotikum, roborálás stb.) sajnos tényleg nem lehet sokat tenni... Az Ön által említett megoldást szerintem egy kollega sem vállalná el, ugyanis azzal csak tovább szóródna a tumor, és még nem is volt szó a műtét legfőbb kockázatairól: a cicus korából adódó altatási kockázatról, és a daganat esetleges műtéti sérülésekor fellépő vérzésről...
Kedves Lilla! A kutyusa problémájára sajnos nincsen egy olyan varázstáp vagy -gyógyszer, ami azt gyorsan megoldaná. A legfontosabb, hogy ne hízzon, amit kétféleképpen tud elérni (vagy ezeket kombinálva): mozgatás gyakorisága (séták, kirándulások stb.) és az alacsony energiatartalmú (light) tápok/táplálékok adása. Hogy ez utóbbiak közül, melyik a legjobb, megoszlik a vélemény: ki kell próbálni többféle gyártó termékét. Az ízületi problémákra (ha vannak, vagy azok megelőzésére) a különféle zöldkagyló kivonatokat javasolnék. Ezekből országunkban legalább tízfélét forgalmaznak.
Kedves Panni! Daganatos estekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Szorgalmasan hordják kezelésre, és kövessék az állatorvos utasításait! Ennél többet nem igen tudnak tenni.
A megnevezett kenőcsöt nem ismerem, így erről ezért nem tudok érdemben nyilatkozni. Arról sem tudok, hogy ilyen jellegű homeopátiás gyógyszer lenne. De ezt egy kifejezetten homeopata állatorvostól lehetne megkérdezni. Látta már a cicája szemét szemész állatorvos specialista? A tanácsom az, hogy jó lenne felkeresni vele egy ilyen kollégát (ma már sokan vannak).