1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
KEdves Gazdi! Érdemes lenne elvinni a kutyát akkor egy másik állatorvoshoz, ultrahangra és minden egyéb vizsgálatra. Az álvemhesség komoly betegség, kezelni kell. Ha meg vemhes, akkor sem árt, ha ellenőrzik a kutya állapotát. Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >> Félrevezető ösztönök – álvemhesség >> 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására >>
Lehet eleségváltás is okozó, ha az új magok eltérő minőségűek a régebbiektől, de lehet a tavaszi időszakkal (tenyészidény) együttjáró hormonális hatás következménye is, ami okozhat ideiglenes viselkedésváltozást is.
A korábban elkövetett alapvető hibákat csak rendkívül nehezen, vagy egyáltalán nem lehet kijavítani. Amiket tenni lehet: • a két kutya közötti hierarchikus falkarangsor kialakítása, beállítása • utólagos szocializációs tréning: fajtársakra • túlzott dominancia csökkentése • az egyik kutya ivartalanítása Ez rendkívül idő-, energia-, és pénz- igényes folyamat. E-mail tanácsadással ez nem működik ! Üdvözlettel: Stefan Siman
MIlyen teknős? Milyen idős? Milyen színű a pötty? Így látatlanban ennyi kérdés... vigye állatgorvoshoz! pl. hozzájuk: http://www.exopet.hu/
Kedves Gazdi! Szívesen segítenék, de sajnos az Ön által leírt információ nagyon kevés ahhoz, hogy ténylegesen hatékony kezelést / készítményt tudjak Önnek javasolni. Az Ön leveléből még az sem derül ki, hogy ez a hasmenés egy heveny (1-2 napja tartó), vagy krónikus (akár több hete is már fennálló) panasz. Arról nem is szólva, hogy a hasmenéses tüneteknek nagyon sok oka lehet. Azt javaslom, hogy a kutyus gyors gyógyulása érdekében mielőbb ki kellene deríteni, hogy ténylegesen milyen kiváltó tényező(k) áll(nak) a tünetek hátterében. Ehhez a feltétlenül szükséges (!) fizikai vizsgálaton túl valószínűleg egyéb műszeres vizsgálatok (labor, UH) is szükségesek lehetnek. Ha további kérdései lennének, nyugodtan hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.