1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Kedves Gazdi! A laborértékek felsorolása enyhén szólva is hézagos. A hematológiai értékek szinte teljesen hiányoznak. Egyébként a pancreatitis beleférne a tünetekbe. A kezelés is ennek megfelelő. A kontroll vizsgálatokra mindenképpen vissza kell menni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Műtét nélkül megjósolhatatlan a cica gyógyulása. A csont vagy összeforr valahogy, vagy nem. Ha össze is forr, nem mindegy milyen pozicióban rögzül, és emiatt lesz-e később mozgászavara. Ha nincs pénzük a műtétre, és nem tudnak semmiféle részletfizetésben sem megállapodni (ilyen is van, meg kell beszélni, hátha hajlandóak rá) akkor valóban jobb megoldás lehet az elaltatása. De ezt csak utolsó lehetőségként tartsák meg, előtte keressék a megoldási lehetőségeket a szükséges anyagiak előteremtésére vagy a részletfizetésre. (És lehet, hogy akad valahol a közelben egy olyan másik állatorvos is, aki esetleg kicsit olcsóbban is elvállalná a műtétet.)
Nem szakmai hiba, ha csak a petefészket veszik ki, de tényleg szerencsésebb - az Ön által említett okok miatt - ha a méhet is eltávolítják...
A hullámospapagáj fiókák lábszétcsúszásának több oka lehet, legtöbbször a fészekanyag hiánya, mivel a forgácsot, fűrészport sokszor maguk a szülők szórják ki az odúból. Mélyebb odúval, a fészekanyag ellenőrzésével, pótlásával(pl. zeolittal keverve) lehet megelőzni a problémát. Ha angolkor, vagyis vitaminhiány okozza, annak oka a "D" vitamin hiánya, ami leginkább sötét, zárt helyen tartott madaraknál fordul elő, akik a fiókákra örökítik. Napfényes hely, vitaminpótlás lehet megoldás.
Okozhatta csípés/szúrás/zúzódás, amit állatorvosnak látnia kellene, ha max. 1-2 napon belül nem rendeződik, feltétlen vigye el egy kollegához!