1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Ha fertőtlenítették és kapott orvosságot akkor Ön sokkal többet nem tehet érte. Legyen tiszta meleg helyen a hüllőknek erős a regenerálódó képessége és jól bírják a koplalást. Itatni próbálja. Nem tudom kivel beszélt de azért érdemes lenne egy teknősös szakorvossal megnézetni. Dr. Sátorhelyi Tamást merem ajánlani, a neten megtalálja.
Kedves Kérdező! Miként már madárparkunk levelezési címéről feleségem már megválaszolta - a fácánoknak most kezdődik a vedlési idényük. Ennek során különösen a galléros fácánok, így az aranyfácán is minden dísztollukat elveszítik, melyek pár hét alatt pótlódnak. A minél szebb, egészségesebb új tollazat elérése és a vedlési időszak alatt a madár immunrendszerének erősítése céljából emelt szintű ásványianyag és vitaminkiegészítést ajánlott adni. Az élénkebb színek elérésében segít a reszelt sárgarépa karotintartalma is.
Kedves Gazdi! Találgatásoknak nincs értelme, vigye állatorvoshoz a cicát!
Ha vérellátása is sérül (és elhal), vagy nem érzi (rágni fogja), vagy nem tudja mozgatni (és beakad mindenhova vagy zavarja mozgáskor), akkor amputálni kell.
Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak! Ha tömör, akkor szövetszaporulat (daganat vagy granuloma), ha puha, akkor megszúrhatta (tályog, tüske, toklász stb.)...