1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Szerintem próbáljon ki más gyártó tápjait is. Bár itt nem illik márkát javasolni, de ha jól látom a Trovet-et még nem vettek neki. Ha jól emlékszem tápjaik többféle húsból készülnek (vad, fürj, ló, bárány, kacsa, strucc stb.).
Kedves Kitti! A leírtak alapján valamiféle gyulladás van a szervezetben, aminek gyógyításához antibiotikumos kezelés lenne szükséges. A pontos diagnózishoz állatorvos felkeresése szükséges.
Ne legyen előtte ennivaló egész nap. Mindig ugyanabban a napszakban etesse egyszer egy nap. Amit fél órán belül nem fogyaszt el, vegye el előle. Másnap is csak a megszokott időben kapjon enni. Mit egyen a kutya? Kutyatáplálás helyesen
Igen, mindenképpen az lenne a jó, ha szemész állatorvost keresnének fel a kutyájukkal!
Kedves Dániel! Ha tetszik a kutyus, akkor nyugodtan hozza el, azonban tudnia kell, hogy a sérvet mindenképpen meg kellene műteni, mert később ebből komoly szövődmények alakulhatnak ki. Az ár orvos, rendelő, annak elhelyezkedése szerint változhat (nézzen utána), de szerintem 15E Ft a minimum és határ a csillagos ég... :) Kutya hasán daganat Megműttessem köldöksérves kutyámat?