1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Nem jellemző, hogy herélnének, azt az elérhető állatorvostól kellene megkérdezni egyáltalán vállalja-e. Azzal is számolni kell, hogy utána az agancs sem lesz a régi. Sokkal kézenfekvőbb lenne odaadni egy vadasparknak, mielőtt még rájön az erejére és -akár játékból is- sérülést okoz. A szarvas, a kecsesség és jóság jelképe
A páratlanul maradt madár jelenléte lehet zavaró a másik pár életében, de ezt csak a gyakorlati tapasztalat fogja igazolni, vagy cáfolni. Érdemes lenne egy új tojót vásárolni, vagy a páratlan hímtől megválni. Utóbbit persze akkor, ha zavarja a megmaradt párt. Rács mögött, avagy hogyan ne tartsunk otthon hullámos papagájt!
Egy ilyen képlet egy tengerimalacon sok minden lehet: atheromától kezdve, daganatig bármi, így mindenképpen mielőbb egzotikus állatorvoshoz kellene vinni. Sok helyen lehet részletfizetést kérni, vagy kölcsön kérni ismerősöktől. Ezt otthon egész biztosan nem lehet ellátni, és idővel fájdalommal fog járni, esetleg kirágja magát azon a részen. Mivel még pici a duzzanat, ha megfelelő orvos végzi a műtétet, akkor jó eséllyel teljesen felépül.
Sajnos én sem tudok túl sok biztatót mondani. Mindenképp orvosi diagnózis kellene az okokat illetően. A gyorsan fejlődő futómadaraknak nagyon sok "A" és "D" vitaminra, jó minőségű kalciumra és a beépülést elősegítő foszforra van szükségük. Ezeknek a kúraszerű adagolásával lehetne próbálkozni.
Ezt a kérdést így a távolból nem lehet megítélni! A legjobb az lenne, ha mindent a helyi kezelő állatorvosával beszélnének meg, ő látta, ő kezelte, neki van feltételezett vagy már biztos diagnózisa (a szövettani vizsgálat eredménye sok mindent meg fog magyarázni). Sajnos ez a folyamat (a csomó) akár rosszindulatú is lehet, de már önmagában azzal is helyi keringési zavart idéz(het) elő, hogy nyomja a környező ereket. A meglévő gyógyszerit mindenképpen kapja egyelőre, és ebben változtatást csak a kezelőorvosával együtt (vele megbeszélve) tegyenek!