1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Ez egy viselkedési probléma. Így hívja fel magára a figyelmet. Az a baj, hogy általában minél jobban leszidja, annál jobban erősödik ez a viselkedés. Meg kell próbálni cicát távoltartó spray-vel befújni a helyeket, ahova odapiszkít. Végső esetben ki kell zárni az ilyen szobákból.
Ez attól függ, mit eszik. Jobbféle (húsalapú) táp etetésekor általában egyszer. Vacakabb, olcsóbb, növényi alapú fehérjét tartalmazó táp etetésekor akár 3-4 szer is lehet, mivel ezek a tápok rengeteg emészthetetlen anyagot tartalmaznak. Ezért kell belőlük sokat adni és ezért olyan olcsók.
Erről a képről nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy milyen fajta. A fejét például oldalról is jó lenne látni... Tényleg jó lenne elvinni doktorhoz, a nagy hasa és az esetleges fajtameghatározás miatt is!
Szerintem ez teljesen normális. Csak álmodik ilyenkor, pl. olyat, hogy üldöz egy egeret és közben őt üldözi egy bulldog. Mint a Tom & Jerryben! Aggodalomra semmi ok!
Akár asztmás is lehet, de egyéb légúti probléma is okozhat ilyet és más szervek betegségeinek is LEHET(!!!) a következménye. Ja és persze egyszer-egyszer az is előfordulhat, hogy beszippant vagy korábban beszippantott valamit, és attól "röfög". Szóval mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz a "kis bohócot"...