1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Nem tudom, hol romolhatott el a doboz renoméja. Esetleg kellene venni egy másikat, vagy doboz nélkül is utazhatna. Az is lehet, hogy érzi, hisztivel elérheti, hogy ne kerüljön be a dobozba. Szóval ha csak hiszti, akkor fognám és betenném és utaznék vele. Előbb-utóbb megszokja.
Medrol? Az egy szteroid gyulladáscsökkentő. Allergiás bőrbántalmak esetén adható (erről lenne szó?) és rheumás eredetű végtagfájdalmakra, stb. A leírt tünetek alapján gombás vagy egyéb bőrfertőzésről lehet szó. Állatorvoshoz kellene vinni, vizsgálatra. Laborvizsgálat is szükséges lehet, mert ez alapján célzott gyógyszerkúra, fürösztés lehet a megoldás kulcsa. Persze ekcéma (allergia) is lehet... Szóval irány a doki!
Előfordul ennél a fajtánál, hogy nem áll fel teljesen a fülük, illetve később áll csak fel. Érdemes Ca-kiegészítésben részesíteni, hogy erősödjön a fülporc, de ez elsősorban genetikai kérdés. Problémát nem jelent, maximum esztétikai probléma lehet egy kiállításon.
Szerintem a hely nem alkalmas arra, hogy "mindent" leírjunk egy ilyen betegségről. Egy ilyen cikk igényes megírása több órás/napos munka lenne, állatorvosi szakkönyvek, újságcikkek és tankönyvek száz oldalakon keresztül taglalják a problémát. Javaslom a keresett problémát (latinul: entropium) egy internetes keresőbe beírni és "kis" időráfordítással és szorgalommal minden (de minden) információ beszerezhető!
Inkább egyedfüggő és gazdifüggő. Valószínűleg tényleg a hája lóg. Kicsit vissza kellene fogni a kajálást. Esetleg fogyitápot is ehetne. Ezzel meg lehetne előzni egy csomó öregebbkori betegséget! Minden állat ugyanis csak attól hízik, amit megeszik :)