1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Valószínűleg allergiás valamire.A túl gyakori fürdetés sem tesz jót a bőrének,mert kiszárítja azt. Allergia leggyakrabban a bolha nyálára,egyes pollenekre és élelmiszerekre alakul ki. Legjobb lenne megmutatni állatorvosnak,de első próbálkozásként mindenképpen tennék rá valami jó minőségű bolha és kullancs ellenes cseppet,amit vagy állatpatikában,vagy állatorvosától kérjen. A sampon nem hatékony védekezés a bolhák ellen,és elegendő egyetlen bolha a kutyában ahhoz,hogy kínzó viszketegséget okozzon,ha a kutya allergiás a bolha nyálára. Másodikként valamelyik diétás tápokat is gyártó cég szintén jó minőségű hypoallergén tápjával kellene etetni úgy,hogy mellette semmi más ennivalót,jutalomfalatot nem adnak neki legalább 4-6 hétig. Ha erre megszűnik a vakaródzás,akkor nagyon valószínű,hogy valamelyik korábbi táplálékösszetevőre érzékeny,amivel adig etették.Táp ügyében érdeklődjön állatorvosánál.
A keverék cicákat hívjuk házi macskának, nincs külön olyan fajta, hogy házimacska.
Ha ez 100%-ig igaz lenne, akkor például egyetlen kisgyerek sem sportolna, sportolhatna. Pedig nagyon sokan teszik, ami sokat segít a testi fejlődésükben. Ugyanez a helyzet a kutyákkal is. Önmagában a mozgatás, sportolás nem probléma, de be kell tartani néhány szabályt: csak fokozatosan szabad terhelni, nem szabad hirtelen nagy terheléseknek kitenni, és hagyni kell kellően pihenni, ha fáradni látszik. Egyébként pedig azt javaslom, részletekről jobb, ha konzultál a hasonló fajtájú kutyák kiképzését végző szakemberekkel.
Ki kellene deríteni, mi az oka a lábak nyalásának, rágásának. Egyébként 14 éves korban egy német juhásznál örüljenek, hogy él, egy ilyen problémának számtalan háttér oka lehet. Fájhatnak a lábai, a hasa, az ízületei, stb...
Valószínűleg az új nagy hely miatt van "zavarban". Mivel sokkal nagyobb akváriumot kapott hirtelen, neki ezt meg kell szokni, "fel kell térképeznie". A hüllők általában, az új helyen néhány napig nem esznek, nem nagyon mozognak, elbújnak. Ez nekik hatalmas stressz, de meg fogja szokni. Ha az áthelyezés előtt nem mutatott semmilyen betegségre utaló jelet, akkor szerintem csak a stressznek tudható be a viselkedés. Ha 1-2 hétig is ezt csinálja, akkor ajánlatos specialista állatorvoshoz vinni, a haziallat.hu-n talál is ilyet.