1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Ha nem tüzel, akkor nem lett vemhes sem. Viszont az elképzelhető, hogy tüzel, csak nincs látható nyoma, tehát nem "csepegtet". Mikor tüzelt utoljára a kutyád? Ha nemrég, akkor valóban nem valószínű, hogy most is tüzel. Ha biztosra akarsz menni azzal kapcsolatban, hogy vemhes-e, vidd el állatorvoshoz.
Nem, nincs összefüggés.
Lidocain spray-vel esetleg be lehet fújni előtte,de hatása nem valami erős. Az injekciós változat pedig csak állatorvos közreműködésével használható. Egyébként a szúrás és a lidokain csípős hatása kellemetlenebb lehet,mint az a pillanat,míg lehúzza a lógó karmot. Nem okoz elviselhetetlen fájdalmat,és csak pár pillanatig tart. Az is jobban fáj,ha a sérült karom beleakad valamibe vagy a folyamatos nyalogatással mozgatja a kutya.
A kutyák nagyon könnyen kapnak hasmenést, ehhez legtöbbször semmi különösebb ok nem szükséges. Ha csak átmeneti gyomorrontás, vagy bélhurut áll a háttérben, akkor ez az állapot 2-3 nap alatt elmúlik magától. Ha azonban már hosszabb ideje gond van, akkor mindenképpen alapos állatorvosi vizsgálatra szorul a kutya, mert a komolyabb kategóriájú hasmenések esetében számtalan ok jöhet szóba, amit így nem lehet megítélni látatlanban. Javaslom, hogy keressenek fel állatorvost a kutyával!
Mindenképpen azt javaslom, hogy vagy vigyék állatorvoshoz vagy adják állatkertbe, vadasparkba, ahol értenek hozzá és ellátják a süni lábát, és általánosságban ellátják, parazita és kullancsmentesítik. Ha rosszul forr össze a lába nem tud visszatérni a természetbe. Az állatkertekben viszont ha így is alakulna még is a fajtársaival élhetne neki megfelelő környezetben. Aludni minden süni elég sokat alszik, főleg nappal, éjjel aktívak. Nem tudom mit kapott enni, lehet nem szereti amit adtak neki. Tejet tilos, mert laktóz érzékenyek. Nagyon szeretik a lisztkukacot ( az állateledeleseknél általában kapható ), kaphat gyümölcsöt ha megeszi és nagyon szeretik a kemény tojást és a főt húst is. Semmi fűszereset.