1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Nem írta a kutya nemét, de feltehetően a 3 utcával odébb nagy a szexuális motiváció. Eredményes tréning hasonló esetekben csak az ivartalanítást követően lehetséges !
Lefedni, letapasztani a sebet nehéz ügy, de az esetek nagy részében nem szokták bántani a sebüket. Az orrvérzést nem hiszem, hogy a tumor okozza. Ha az okozná, akkor az már komoly áttétek meglétét feltételezné. A fogságban (otthon) tartott patkányok 3-4 évig élnek átlagban, de én is láttam már ennél idősebbet.
Kedves Állatbarát! A körmöt általában nem kell vágni, mert magától kopik. Ha valami oknál fogva túl hosszúra nő, és zavarja az állatot a mozgásban, csak állatorvos teheti meg a műveletet. A fogak túlnövése ellen valamilyen gyümölcsfa (alma, körte, cseresznye) megtisztított ágait lehet odaadni neki, hogy azt rágcsálja, és ezzel koptassa fogait. Üdvözlettel: dr. Varga József
Ezen nem segít gyógyszer, mert feltehetően a tünet a kutya elkényeztetésével, a tartási körülményekkel, a hiányzó hierarchikus falka-sorrenddel és az ezekből eredő domináns viselkedéssel magyarázható. Következetes nevelés, a tartási körülmények megváltoztatása, rangsorbeállítás - eredményre vezet. Ezt természetesen, szükség esetén lehet támogatni különféle alternatív állatgyógyászati szerekkel. Tapasztalataim alapján egy 4 éves csivava biológiai és állatviselkedési szempontból nagyon kis eséllyel lehet igazán agresszív !!!
Érdemes lenne felkeresni a Szent István Egyetem egzotikus állat osztályát, ott esetleg a röntgen képen láthatnak olyat is, amit szabad szemmel az eddig felkeresett állatorvosok nem láttak. Persze lehet, hogy nem emésztőszervi elváltozásról van szó, étvágytalanságot okozhat daganatos megbetegedés (ami a röntgenen kiderül), sőt lelki okai is lehetnek (például vannak tengerimalacok, akik társuk elvesztése után nem akarnak enni). Átmenetileg kapjon 3-4 csepp cseppet az ivóvizébe, de bárhogy is legyen, javaslom kisállatokra szakosodott, megfelelő felszereltséggel rendelkező állatorvos megkeresését!