1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Leírása alapján a probléma valószínűleg nem kifejezetten állatorvosi jellegű. Van néhány remek lovas szakember hazánkban, aki az ilyen lovak rendbehozatalával foglalkozik, szívesen megadom az elérhetőségüket telefonon keresztül. Állatorvosi szemszögből megközelítve a kérdést: például fogproblémák, hát és végtagi fájdalmak, idegrendszeri betegségek, stb. okozhatnak ehhez hasonló gondokat, de itt valószínűleg nem ezekről lehet szó, hanem kifejezetten "lelki" problémáról.
Valamitől vagy valakitől a kutya megijedt, elvesztette önbizalmát. A kutya viselkedési változásának az okát csak a kutya és tartási körülményeinek megfigyelése után lehet megállapítani. Csak a kiváltó okok ismeretében lehet változtatni a kutya viselkedésén.
Vannak különféle paszták a macskák húgykövességének megakadályozására, például Uro-pet paszta (3-4 ezer Ft. körül van és mivel nagyon pici kell egy cicának, ezért nagyon sokáig elég). Mindenféleképp ezt a megoldást javaslom.
A "leszoktatás" nem találó kifejezés ! Ha megszünteti az elkényeztetést, tekintélyt szerez a kutyájával szemben, biztosítja a kutyának a fajnak megfelelő tartási körülményeket, kielégíti a kutya szellemi és fizikai igényeit - a dominancia csökken és a jelölő vizelés megszűnik.
A kutyák alapjaiban véve tiszta állatok, ha van lehetőségük, akkor hamar rászoknak arra, hogy ott végezzék el a dolgukat, ahol kell. Ehhez először el kell döntetnünk, hogy hol is legyen ez a hely. Az állatorvosok nem ajánlják, hogy kivigyük a kiskutyát az utcára, amíg nincs meg az utolsó oltása, ilyenkor kijelölhetünk egy helyet, ahova szoktatjuk. Vannak akik újságpapírt terítenek le a lakás egy pontjára, mások a macska alomra esküsznek. Természetesen a kutya nem fogja egyből megérteni, hogy mit akarunk, ezért szánjuk rá az első pár napot, legyünk a kutya nyomában és figyeljük minden mozdulatát. Ha látjuk, hogy a kiskutya nem találja a helyét, mászkál, szaglászik, vigyük le (vagy oda ahová szeretnénk, hogy pisiljen). Ha netán késő és éppen a tevékenység közben kapjuk rajta, akkor ne hagyjuk hogy befejezze, szóljunk rá és rögtön vigyük a kijelölt helyre. Ha oda pisil, vagy kakil, dicsérjük meg (akár jutalomfalattal is). Természetesen tudnunk kell, hogy a kiskutya nem képes négy óránál tovább visszatartani a vizeletét, valamint játék, alvás és evés után szinte biztos, hogy pisilni is fog.