1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
A mocsári teknős eszmei értéke 50.000 forint! Szigorúan védett faj, otthoni tartása tilos, 2008. novembere óta szerepel a Természetvédelmi Világszövetség Vörös Listáján is. Bármennyire is a szívéhez nőtt, sajnos meg kell tőle válnia. A mocsári teknős a sík vidékek iszapos területein, álló- vagy lassan folydogáló vizeiben él. Keressen neki napsütötte, sűrűn benőtt erdei tavat, vagy ligeterdővel szegélyezett holtágat, mivel csak víz közelében él meg, és engedje szabadon!
A kutyus kora önmagában még nem zárja ki a betegség lehetőségét. Javasolt lenne még röntgenfelvételt készíteni, vérvizsgálatot lyme-kórra, esetleg ha indokolt liquor vizsgálatot. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Feltehetően az alomban lesz holt magzat, de egészséges is. Ez utóbbiak azonban fokozottan terheltek az öröklődő betegségekkel ( farkastorok, dysplazia, vérzékenység stb.) Mindenképpen az ellést követően állatorvosi vizsgálat és szigorú szelekció szükséges.
A szobában tartott díszmadarak vedlése általában folyamatos, de ha mégis sokallná az elhullajtott tollakat, és a csipogást is túlzásnak találja, vigye el állatorvoshoz,.
Egy ilyen általánosságban felett kérdésre nem lehet pár mondatban válaszolni. Megfelelő szakkönyvek olvasását, illetve az internet böngészését javaslom ha több információt szeretne megtudni.