1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
T Gazdi! Mitől!? Vedlik, vitamin hiányos, lázas, bőrgyulladása van, allergiás dermatitise van, bolhás, rühös, tetves, gombás, pajcsmirigy alulműködése van, cukorbeteg, Chusing-syndrómás, hormont termelő daganata van, Addison kóros, vesebeteg, májbeteg, egyéb agyagforgalmi betegsége van, vagy ezek kombinációja. Remélem segítettem, ha netán mégsem, annak csak az lehet az oka, hogy nem megfelelő a kórelőzmény és kissé kórlátozottak a betegvizsgálati lehetőségek is az interrrnettteen. Üdvözlettel: Dr.S.R.
A rendszeres takarítás, fertőtlenítés eredményesen gyéríti a tolltetvek állományát, de erős fertőzés esetén inkább piretrin tartalmú permetezést, esetleg Neostomosan kezelést javasolnék. Az Ivermectin spot on készítményt alkalmazva (1 csepp/0.5kg ttkg) hosszabb távon is hatékonyan védekezhet az élősködők ellen.
Ha nem szeretne kiscicákat, akkor még a napokban keressen fel egy állatorvost ezügyben. Ultrahanggal kb. a 3. héttől lehet biztosan megállapítani a vemhességet.
Ha az eddigi vizsgálatok negatívak voltak, próbálják meg a Feliway nevű feromon-párologtatót.
Feltétlen mutassa meg állatorvosnak a kutyust. Lehet pl. csípés, szúrás, allergiás eredetű probléma, vagy akár komolyabb bőrgyógyászati vagy parazitás megbetegedés is.