1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Tisztelt Tulajdonos! Forduljon kedvencével állatorvoshoz, amint csak lehet! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kb. ugyan úgy és ugyanolyan módszerekkel, mint minden egyébb dologról le- vagy rászoktatni a tanulás és szocializáció szempontjából ideális korban lévő kölyökkutyát. Tehát nem kellene hagyni, a nemkívánatos viselkedést, megfelelő módon (!) büntetni, majd a kívánatos viselkedést azonal jutalmazni. Egy un. 'megszakító' jel és a 4TAPPANCS M-F-I-J módszerével ez gyorsan szokott működni. De minden korszerű kutyanevelési könyvben is talál erre példát, tanácsot, tippet.
A tünet: - lehet korral járó egészségügyi, vizeletrendszeri dolog, - ez esetben az etetés és az azt követő folyadékfelvétel előre helyezésével, valamint egy minnél későbbi levitel átütemezéssel valamennyi eredményt el lehetne érni. - lehet vizeletrendszeri betegség (vese, húgyvezeték, gyulladás, stb.) - lehet a késői vemhesség és az azt követő császármetszés következménye - lehet cukorbetegség kezdeti jele Az utóbbi kettőre egy vérvizsgálattal azonnal választ lehet kapni.
A lakásban tartott madarakra nem az évente egy-két nagyobb vedlés jellemző, hanem az egész évi folyamatos tollváltás. Most ennek egy intenzívebb időszaka jött el a kanárinál. Egy tálkában állandóan álljon előtte ásványianyag kiegészítés. A tollevés a kalciumhiány tünete, de ha az ásványi utánpótlás nem érkezik időben, rögzült rossz szokássá is válhat, ami tolltépéssel folytatódhat.
A hányás egy olyan tünet, amit rengeteg féle ok, betegség, állapot kiválthat. Ezek között egy esetleges mérgezés csak egy lehetőség, de egyetlen! Sőt, sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy a hányást valami más ok idézi elő. Találgatások helyett inkább meg kellene mutatni állatorvosnak, mégpedig minél előbb! A késlekedés szerencsétlen esetben akár a kutya életébe is kerülhet (pl. egy bélelzáródás esetén).