1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
Kedves kérdező! Nem valószínű, hogy a két hörcsög kibékül egymással. Valószínüleg külön kéne őket tartani.
Tisztelt Kérdező! Az első, és legfontosabb kérdés, hogy mit jeletönnél a cica "popsija"? Minthogy levelében azt írja, hogy normális bélsara (széklete) van, feltehetően nem a végbélből ürül. Nem marad más, minthogy vizelet, vagy (ha nőstény) hüvelyből kifolyó váladék. Ennek eldöntése gyakran nem könnyű otthon, de állatorvosi vizsgálattal egyértelműen megálapítható. Ha elváltozott vizelet, akkor egy masszív húgyúti fertőzés lehet a háttérben, amely hosszas antibiotikum szedést igényel, amely előtt érdemes rezisztencia-vizsgálatot is csinálni. Ha méhgyulladás van a háttérben, akkor a kezelés előtt el kell döntenie, akar-e valaha kölyköt a cicától. A méh megmentése ugyanis egy igen költséges és hosszantartó kezelést igénylő folyamat. Ez csak akkor éri meg, ha a leendő kölykök eladásából ez megtérül (és feltehetően előbb-utóbb kiújul). Ellenkező esetben érdemes ivartalaníttatni, amely véglegesen megoldja a kérdést. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Kedves Aggódó Kérdező! Ez még valószínűleg nem a macskanátha, csak egyszerűen a hőmérsékletkülönbségből eredő nyálkahártya izgalom következménye. Természetesn a biztosabb védelem érekében mielőbb célszerű az oltásuk, egy előzetes kivizsgálást (nehogy betegen kerüljenek oltásra) követően! Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád homeopata állatorvos
Kedves Gerti! Ha eddig javuló tendenciát mutat, akkor lehet rá számítani, hogy felépül. A gyógyászatban sajnos soha ,semmit nem lehet biztosan kiszámítani,így garantálni sem a teljes gyógyulást. Rendszeresen végeztessen kontrollvizsgálatokat orvosávl, ő fogja látni, milyen tendenciát mutat a betegség. A tetániát nem értem. Talán tetanuszra gondolt?Elég ritka kutyában, és általában a fogváltás körül szokott előfordulni. Tetanuszhoz hasonló merev bénulást okozhat a gerinc bármilyen károsodása is. Nem tudom, itt melyik eset állt fenn.
Kedves Gazdi! A hasmenés és a hányás együttes jelentkezése mindig súlyos beszámítás alá esik. A szervezet a hányással és a hasmenéssel sok vizet és egyéb létfontosságú anyagokat veszít, ezért mielőbbi beavatkozás szükséges. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc.