1506. Melyik kutyafajta alkalmas vakvezetésre?
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Vakvezetésre leggyakrabban német juhászkutyát és labrador retrievert alkalmaznak, de használnak keresztezett kutyafajtákat is.
Német juhászkutya. Nehezen vitatható, hogy ez az intelligens, bátor, hűséges, megtéveszthetetlen, tetszetős külsejű, izmos állat a legnépszerűbb, legtöbbre értékelt szolgálati kutya világszerte.
A labrador retriever őseit különféle retrieverekkel, szetterekkel, pointerekkel keresztezték. Eredetileg az újfundlandi halászok mindenes munkakutyája volt.
A farkát kergető pit bull, és a képzeletbeli legyek után megszállottan kapkodó dobermann egy hibás gén miatt beteg?
A Jack Russell terrier a foxi és más angol terrierek keresztezésével jött létre az 1800-as években, de csak 1900-ban ismerte el hivatalosan is önálló fajtaként a Nemzetközi Kinológiai Szövetség.
A sípolás légúti (légcső, tüdő, stb.) megbetegedésre (fertőzés, gyulladás) utal és komoly probléma előjele is lehet. Mindenképpen el kell vinni a madarat állatorvoshoz, aki megfelelő gyógyszerket tud adni.
A tünetek leírásából arra következtetek, hogy a kutyájának kifakadt a bűzmirigye. Ez elhanyagolt bűzmirigy-gyulladás következménye szokott lenni. Súlyos esetben a műtéti megoldás segíthet csak. Forduljon állatorvoshoz!
10 hónaposan még pisilhet lányosan egy cocker spániel kan. Szobatisztaságra szoktatáshoz javasolom, hogy a kutyát közvetlenül ébredés után és az evések után vigye sétáltatni. Amikor zöld területre ért a kutyával, biztassa "pisilj" vezényszóval. Amennyiben a kutya az utcán végzi el a kis- vagy nagydolgát, úgy nagyon dicsérje meg, hogy érezze a kutya, mennyire jó dolgot tett. Amennyiben egyedül hagyja otthon, akkor egy lehetőleg könnyen tisztítható, csempézett, viszonylag kis helyiségben (nem a WC-ben) hagyja a kutyát. Hagyjon előtte friss ivóvizet, kényelmes pihenőhelyet, egy-két kedvenc játékát, esetleg egy rádiót bekapcsolva. A kezdeti időszakban lehetőleg minél kevesebb időre hagyja magára a kutyát, mert lehet, hogy ilyenkor kirekesztve érzi magát, és ezért piszkít be. Figyelje meg, hogy amikor elindul otthonról, akkor hogyan viselkedik az állat. Ha ilyenkor ideges, akkor javaslom, hogy pár alkalommal játssza el a kutyával, mintha elindulna otthonról, vegye fel a kabátot, vegye magához a lakáskulcsot, aztán üljön le nyugodtan, olvasson újságot, nézzen tévét, a kutyával pedig látványosan NE foglalkozzon. Amikor a kutya megnyugszik, akkor nagyon dicsérje meg. Ezután jöhet az a lépcsőfok, hogy el is megy otthonról, de csak pár percre... Amikor pár perc után hazatérve a kutya nyugodt, akkor dicsérje meg... Megoldás lehet az a módszer is, hogy az egész helyiség alját beteríti újságpapírral, ha rápiszkít az állat, akkor megdicséri. Következő alkalommal már csak a helyiség felét teríti le, újságpapírral... Egészen addig, amíg kb. 0,5-1 négyzetméterig nem jutnak. Ekkor már csak akkor újságpapírozzon, ha tudja, hogy hosszabb időre lesz távol otthonról. Az egészséges kutyának 3-4 órát ki kell bírnia szobatisztán.
Idősebb korban nem javasolom a farok csonkolását, csak annak sérülése esetén.
Őszi-téli időszakban előfordul az amúgy fekete orrszínű kutyáknál az orr kivilágosodása. Ennek hátterében valószínűleg vitaminhiány állhat, mivel bőr/szőrtápláló vitaminkészítmények (állatpatikákban kaphatók) adagolásával az orr színe ismét elkezd sötétedni. Tavasszal általában önmagától is visszatér az eredetileg fekete orrszín.