1526. A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A Jack Russell terrier nem csak vidám természetének köszönheti előkelő rangját a kutyavilágban. Milo, a Maszk sztárja, és a hollywoodi celebek is sokat lendítettek a kiskutya népszerűségi mutatóján.
A rottweiler csendes, nyugodt és könnyen kezelhető kutya, feltéve, hogy megfelelő neveltetésben részesül, és tiszteletben tartják személyét.
A közhiedelemmel ellentétben a rottweiler nem csap le bármire, ami él és mozog. A fenevad hírében álló kutya gyengéden játszik egy alig pár hetes kiscicával!
A szálkásszőrű tacskó, vidám és játékos, kimondottan jó kedélyű kutya: még őszülő szemöldökkel is egy fiatal kölyökkutya benyomását kelti.
Kedves Anikó! Elképzelhető, hogy a táp okozza, de lehet belgyógyászati eredetű oka is. Mindenképpen keressen fel egy állatorvos kollégát. Célszerű lenne legalább egy bélsár- és vérlaborvizsgálatot elvégezni.
Kedves Gazdi! Ha a kutya rázza a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét, akkor valószínűleg fülgyulladás lehet a háttérben. Ennek gyakori problémának egy másik jellemző tünete a belső részen kipirosodott fül, esetleg bűzös váladék (de ez nem minden esetben jelentkezik). Idegen test is kerülhetett a hallójáratba, az is okozhat hasolnó tüneteket, illetve a bűzmirígy gyulladása esetén is gyakori jelenség. Az állatorvos pontos diagnózsit tud felállítani, kitisztítja a fület és ha szükséges, gyógyszeres kezelést is előír.
A viselkedése magyarázható a kutyatámadással, a növekedésben való visszamaradás viszont nem. Azt javasolom mutassa meg egy állatorvosnak is...
A kérdés az, hogy mióta tart ez a gyógykezelés ezekkel a gyógyszerekkel? Ha már régebben kapja őket, beleértve a Kálium tablettát is, és a kutyája ettől jobban van, akkor nem lehet gond. De azért ezt legjobb lenne az állatorvosával megbeszélnie.
Kedves Gazdi! A leveléből nem derült ki, hogy eddig milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) a kutyusnál annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy valamiféle, az idegrendszert is érintő elváltozásról lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra kedvencét, és utána már nagyobb biztonsággal lehet tudni, hogy mivel is állunk szembe, ill. megtalálni a megfelelő gyógymódot is a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos