1526. A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A Jack Russell terrier nem csak vidám természetének köszönheti előkelő rangját a kutyavilágban. Milo, a Maszk sztárja, és a hollywoodi celebek is sokat lendítettek a kiskutya népszerűségi mutatóján.
A rottweiler csendes, nyugodt és könnyen kezelhető kutya, feltéve, hogy megfelelő neveltetésben részesül, és tiszteletben tartják személyét.
A közhiedelemmel ellentétben a rottweiler nem csap le bármire, ami él és mozog. A fenevad hírében álló kutya gyengéden játszik egy alig pár hetes kiscicával!
A szálkásszőrű tacskó, vidám és játékos, kimondottan jó kedélyű kutya: még őszülő szemöldökkel is egy fiatal kölyökkutya benyomását kelti.
Fogalmam sincs! De ezt talán ezektől a nőgyógyászoktól kellene megkérdezni! Én azonban eddig még nem hallottam ilyen felvetésről, pedig azért nem ma kezdtem a szakmát. Nem tévesztette össze a betegséget valami mással? A parvovírusról soha nem volt szó abban a körben, ami az embereket is érinthetné. A nőgyógyászokat tapasztalatom szerint nem a parvo szokta érdekelni, hanem a toxoplazmózis (ez macskák mellett lehet fontos).
Igen, ne adjon neki száraztápot, vagy esetleg megpróbálhatja beáztatni. Előfordul ez a probléma más cicánál is. Esetleg még állatorvossal megvizsgáltathatná a fogait is, okozhatja fogbetegség is, hogy nem rág.
Vannak olyan kutyák, fajtától függetlenül, akik folyamatosan dobják a szőrüket egész évben. Mióta az évszakváltások ennyire elmosódtak, és a normál tavaszi, őszi vedlés sem kifejezett, egyre több tulajdonos jelzi, hogy az állatkáik folyamatosan dobják a szőrt. Természetesen lehet betegség tünet is - akár belgyógyászati, akár pszichés (a szorongásos habitusú kutyákra jellemző a folyamatos szőrhullás. Ha a szőrhullás valóban kóros méreteket ölt, én vért szoktam venni a kutyától, és egy teljes belgyógyászati rutint kérek le a labortól ilyen esetekben (Lyme-tesztet is). Természetesen lehet először próbálkozni vitaminokkal, megszámlálhatatlan mennyiségű készítmény van forgalomban. Nekem a legjobb tapasztalatom a VMP és a PetPhos 2 tablettákkal van. Ha egyéb betegségtünet nincs, és a vérvizsgálati eredmények is negatívak, abban az esetben kizárásos alapon marad a vitaminhiány.
Ki kell venni minél előbb teknőst a vízből, és megvizsgálni, hogy él-e. Sajnos van rá esély, hogy már nem. Ha él, akkor pedig állatorvoshoz kell vinni.
A pónik ára nagyon változó, általában néhány százezer forint körül van, rengeteg hirdetést lehet találni. Ugyanúgy kell vakcinázni őket, mint a nagyobb lovakat. Ha sikerült megvennie póniját, az állatorvos az előéletének megfelelően összeállítja a vakcinázási programot. A vakcinázásokra és féreghajtásokra póninál körülbelül 25000-30000 forintot kell szánni évente. A körmölés, patkolás módja és sűrűsége tartási hely, és használati mód függő, átlagos esetben körülbelül 6-10 hetente van rá szükség. Általában valóban szükség van állattartási engedélyre, az adott területen az önkormányzatnál kell érdeklődni a helyi állattartási rendeletek iránt (ez városrészektől függően eltérő). A jó minőségű szálastakarmány, főként, ha van esetenként mód a legelésre, alapvetően megfelelő takarmány számukra, szükség esetén megfelelő kiegészítésekkel. Bizonyos szempontokból valóban általában könnyebb pónit tartani, mint "nagy" lovat, és többségük szerencsére nagy ellenálló képességgel rendelkezik, de "igénytelennek" nem mondanám őket, megérdemlik a tisztességes odafigyelést, sőt, bizonyos tartási, takarmányozási hibákra fokozottan érzékenyek!