1526. A rövidszőrű tacskó nem kedveli a szomszéd gyerekeket
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A rövidszőrű tacskó tacskó sokkal aktívabb és kevésbé engedelmes, mint drótszőrű rokona. A család tagjaival barátságos, de idegen gyerek inkább ne simogassák.
A Jack Russell terrier nem csak vidám természetének köszönheti előkelő rangját a kutyavilágban. Milo, a Maszk sztárja, és a hollywoodi celebek is sokat lendítettek a kiskutya népszerűségi mutatóján.
A rottweiler csendes, nyugodt és könnyen kezelhető kutya, feltéve, hogy megfelelő neveltetésben részesül, és tiszteletben tartják személyét.
A közhiedelemmel ellentétben a rottweiler nem csap le bármire, ami él és mozog. A fenevad hírében álló kutya gyengéden játszik egy alig pár hetes kiscicával!
A szálkásszőrű tacskó, vidám és játékos, kimondottan jó kedélyű kutya: még őszülő szemöldökkel is egy fiatal kölyökkutya benyomását kelti.
Kedves Állatbarát! A jelenlegi viselkedésének oka a környezetváltozás. Valószínű, nem érzi jól magát. Elképzelhető, hogy csak nagyon melege van. Hűvösebb helyen (kb. 25 fok) kellene tartani, ami világos, szellős, de nem huzatos. Ha ennek ellenére sem produkálja egy-két napon belül az eredeti viselkedési formáját, meg kellene mutatni állatorvosnak. Üdvözlettel: dr. Varga József
Kedves coli24! A nyuszit vigyék el állatorvoshoz, aki a vizeletmintából megállapítja, hogy a vizelet a vér vagy valamilyen színezék miatt pirosas színű. Ha valamilyen gyulladás okozza a piros vizeletet, a szakember megállapítja az okokat, és előírja a megfelelő kezelést.
Kedves Julcsi! Nehéz véleményt mondani a kutyusának az esetéről, jó lett volna, ha minimum egy fotót küld a fülről. A fül egy érzékeny, nehezen gyógyuló terület, látatlanban úgy gondolom, a sebet állatorvosnak kellene ellátni és kutyájának lehet, hogy antibiotikumra és gallérra is szüksége lenne. Forduljon állatorvosához, segíteni fog! Üdvözlettel: Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet www.kisallatkorhaz.hu
Bőrbetegségeknél látatlanban rettentő nehéz bármit mondani, és amint a leírásból is látszik, sajnos még látva sem könnyű! Igen, én azt gondolom, ezzel a problémával ebben a stádiumban mindenképpen bőrgyógyászati specialistához érdemes fordulni. Budapest környékén a SZIE-ÁOTK klinikájának bőrgyógyászati szakrendelését tudnám ajánlani ( http://www.univet.hu/units/belgyogyaszat/index.php?p=szakrendelesek〈=hu ).
Az én kédésem, hogy bolhairtós, vagy sima nyakörv, miért hullott ki a szőre? Túl szoros volt a nyakörv, vagy alergia lépett fel? Én elvinném szakértőhöz, a nyakörvvel együtt. Üdv