1541. Kék vércsék a Magyar Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
A rendőrség előszeretettel alkalmaz rettenthetetlen négylábú járőröket. A dobermann, a rottweiler, a bullterrier, a bullmasztiff, a kuvasz és más őrző-védő célra is tartott kutyák kiváló eredményeket érnek el a bűnüldözésben.
A chihuahua és gazdája többnyire gúnyolódások céltáblája. Pedig ez a rendkívül harmonikus, arányos testfelépítésű jószág igazi jellem, és minden porcikájában kutya.
A chihuahua mérete a gyengécske, elesett, túlérzékeny kiskutya benyomását kelti az emberben, pedig a világ legkisebb kutyája tovább él, mint bármely másik kutyafajta. Többnyire kicsattanó egészségnek örvend, bár neki is akadnak gyenge pontjai.
Kutyavásárláskor, a fajta kiválasztásában többnyire érzelmi tényezők, filmek, vagy a környezetünk befolyásol bennünket. Ám egy kutya tartása és felnevelése ennél komolyabb felkészültséget és alapos tájékozódást kíván. Hiába vágyunk évek óta egy rottweilerre, ha sem mi, sem az életkörülményeink nem alkalmasak a fajta tartására.
Verekednek. Nem olyan, mintha verekednének, hanem ténylegesen verekednek és harcolnak egymással. Én külön tenném őket, mivel kárt is tehet egymásban. Nem számít, hogy testvérek, mára már ivarérett felnőtt állatok lettek és "rivalizálásos" harc megy közöttük.
A két fajta között elég nagy különbségek vannak. Bár látszólag kistestű, szőrős ebek, mindkét fajtának a sztenderd leírása különbözik egymástól. A két fajtáról leírásokat az alábbi honlapon talál. Ha egy ilyen pároztatás mellett döntenének, a kiskutyák mind keverékek lennének.
Ha a férje tényleg allergiás a kutyaszőrre, nincs lehetőségük kutyát tartani lakásban. Megoldás lehet az, hogy udvarban, kertben tart kutyát vagy meztelen kutyát vesz (kínai, perui meztelen kutya).
Miért kellene eladni? Valószínűleg leszakadt a karma. Lehet, hogy kinő majd, de előfordulhat, hogy nem. Ettől még teljes értékű madár :) és szerintem különösebb tennivaló sincs vele.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben mindig szem előtt kell tartani a kiskutyát és ha 1-2 nap alatt nem tapasztalunk az állapotában javulást, állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ha rosszabodik az állapota (láz, hányás, hasmenés, stb.) rögtön kell segítséget kérni a dokitól.