1541. Kék vércsék a Magyar Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
A rendőrség előszeretettel alkalmaz rettenthetetlen négylábú járőröket. A dobermann, a rottweiler, a bullterrier, a bullmasztiff, a kuvasz és más őrző-védő célra is tartott kutyák kiváló eredményeket érnek el a bűnüldözésben.
A chihuahua és gazdája többnyire gúnyolódások céltáblája. Pedig ez a rendkívül harmonikus, arányos testfelépítésű jószág igazi jellem, és minden porcikájában kutya.
A chihuahua mérete a gyengécske, elesett, túlérzékeny kiskutya benyomását kelti az emberben, pedig a világ legkisebb kutyája tovább él, mint bármely másik kutyafajta. Többnyire kicsattanó egészségnek örvend, bár neki is akadnak gyenge pontjai.
Kutyavásárláskor, a fajta kiválasztásában többnyire érzelmi tényezők, filmek, vagy a környezetünk befolyásol bennünket. Ám egy kutya tartása és felnevelése ennél komolyabb felkészültséget és alapos tájékozódást kíván. Hiába vágyunk évek óta egy rottweilerre, ha sem mi, sem az életkörülményeink nem alkalmasak a fajta tartására.
Válaszom az, hogy természetesen nem egészséges. A beltenyésztettség fokának emelkedésével halmozottan jöhetnek elő különböző genetikai hátterű betegségek.
Arra figyeljenek, hogy a végbélelőeséssel műtött kutyának csontot nem szabad tenni az étrendjébe.
Valóban előfordul a testvér vagy az apa-leány párosítás a tenyésztésben bizonyos kedvező genetikai tulajdonságok elmélyítése miatt. Azonban minden ilyen esetben nő a valószínűsége a genetikai betegségek megjelenésének, vagy egyszerűen a fogamzóképesség csökken drasztikusan. Szóval én nem javaslom a beltenyésztést.
Ilyen probléma több okból is előfordulhat: pl. a talp sérülése vagy fekélyes gyulladása (nem megfelelő ülőrúd használata esetén); a lábcsontok sérülése, esetleges törése; a láb beidegzésének zavarai (ezt okozhatja traumás behatás vagy hasűri daganat is, de ez utóbbi fiatal állaton kevéssé valószínű)! A pontos válaszhoz természetesen látni kellene az állatot, ezért azt tanácsolom, hogy mutassa meg állatorvosnak, annál is inkább, mert ha hosszú ideig fennáll a probléma, az visszafordíthatatlan elváltozásokhoz vezethet.
A törpenyulak esetében a folyamatot ivarzásnak nevezzük. Általában 14-15 naponként következik be, de ettől lényegesen eltérő szakaszokban és szabálytalanul is jelentkezhet.