1541. Kék vércsék a Magyar Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
A rendőrség előszeretettel alkalmaz rettenthetetlen négylábú járőröket. A dobermann, a rottweiler, a bullterrier, a bullmasztiff, a kuvasz és más őrző-védő célra is tartott kutyák kiváló eredményeket érnek el a bűnüldözésben.
A chihuahua és gazdája többnyire gúnyolódások céltáblája. Pedig ez a rendkívül harmonikus, arányos testfelépítésű jószág igazi jellem, és minden porcikájában kutya.
A chihuahua mérete a gyengécske, elesett, túlérzékeny kiskutya benyomását kelti az emberben, pedig a világ legkisebb kutyája tovább él, mint bármely másik kutyafajta. Többnyire kicsattanó egészségnek örvend, bár neki is akadnak gyenge pontjai.
Kutyavásárláskor, a fajta kiválasztásában többnyire érzelmi tényezők, filmek, vagy a környezetünk befolyásol bennünket. Ám egy kutya tartása és felnevelése ennél komolyabb felkészültséget és alapos tájékozódást kíván. Hiába vágyunk évek óta egy rottweilerre, ha sem mi, sem az életkörülményeink nem alkalmasak a fajta tartására.
A kisebb testű papagájok kevésbé igényesek a takarmányozásra. A magkeveréken túl inkább fürtös kölest, zöld eleségeket (tyúkhúr, saláta, reszelt sárga-, fehérrépa) adjon nekik. Fontos az ásványi anyagok és a vitaminok pótlása is. Ezt egy jó minőségű vitaminkészítménnyel pótolhatja. (Bővebb információk: http://www.bonapartemadar.hu weboldal, Madarak táplálása menüpont.)
Nem javaslom, hogy a tengerimalacot egy terráriumban tartsa a hörcsöggel. Nem pusztán a nagy méretkülönbség miatt, hanem azért is, mert az életmódjuk sokban különbözik. A hörcsögök éjszaka aktívak, nappal nyugalomra, pihenésre van szükségük. A tengerimalacok inkább nappal éberek, így egyik állat sem tudna pihenni, ha összezárná őket.
Az Ön kutyája nem ovulált, vagyis valószínű, hogy nem váltak le a petesejtek. Tessék állatorvoshoz fordulni, pajzsmirigyvizsgálat, pontosabb ciklusdiagnosztika javasolt.
Az Európai Unióban a görények bűzmirigyének eltávolítása (hasonlóan a kutyák fül- és farokvágásához) csonkításnak számít, így nem engedélyezett, kivéve, ha ezt az állat egészségi állapota indokolja.
Valószínű, hogy a madár tojásvisszamaradásban szenved. Keressen fel egy állatorvost, aki segít megoldani a problémát (Dr. Beregi Attila 06-20-954-9793).