1541. Kék vércsék a Magyar Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
"Ketten egy fészekben" címmel mutatkozik be a kék vércse és a vetési varjú a Filmszemlén
A rendőrség előszeretettel alkalmaz rettenthetetlen négylábú járőröket. A dobermann, a rottweiler, a bullterrier, a bullmasztiff, a kuvasz és más őrző-védő célra is tartott kutyák kiváló eredményeket érnek el a bűnüldözésben.
A chihuahua és gazdája többnyire gúnyolódások céltáblája. Pedig ez a rendkívül harmonikus, arányos testfelépítésű jószág igazi jellem, és minden porcikájában kutya.
A chihuahua mérete a gyengécske, elesett, túlérzékeny kiskutya benyomását kelti az emberben, pedig a világ legkisebb kutyája tovább él, mint bármely másik kutyafajta. Többnyire kicsattanó egészségnek örvend, bár neki is akadnak gyenge pontjai.
Kutyavásárláskor, a fajta kiválasztásában többnyire érzelmi tényezők, filmek, vagy a környezetünk befolyásol bennünket. Ám egy kutya tartása és felnevelése ennél komolyabb felkészültséget és alapos tájékozódást kíván. Hiába vágyunk évek óta egy rottweilerre, ha sem mi, sem az életkörülményeink nem alkalmasak a fajta tartására.
Valószínűleg a bűzmirigyével van probléma. Ez egy allergiás bőrreakció. Keressen fel állatorvost minél előbb!
A legfőbb kérdés az, hogy ez a két diónyi duzzanat konkrétan micsoda? Leginkább a torok körüli nyirokcsomók lehetnek, de azért eszembe jutna más is (pl. tályog). Szóval találgatások helyett jobb lenne inkább állatorvoshoz fordulni!
A papagáj előbb-utóbb megszokja elfogadja az új gazdáit. Hirtelen mozdulatokat, durva megfogást kerülni kell, szelídítéséhez használatos csemegeként a nimfának is megfelel a fürtös köles. Röptetését, csak akkor kellene megkezdeni, ha már megszokta új környezetét, valamelyest megszelídült. A kalit elég nagy ahhoz, hogy a nimfapapagáj ne törje össze a tollazatát. Éjjelente maradjon égve valamilyen irányfény, mert a nimfák hajlamosak az éjszakai repkedésre, ha valamitől megijednek. Ha hosszabb ideig(hónapokig) sem sikerül a madár megszelídítése, illetve magától nem megy visza a ketrecébe, akkor a reptetését olyan helyiségben célszerű, amely elsötíthető a megfogás idejére, amit megfelelő fogóhálóval, vagy törölközővel való letakarással célszerű elvégezni.
Igen, amennyiben nincs megfelelő számú búvóhely az akváriumban, akkor a frissen született kis guppikat a felnőttek rendszeresen teljes mértékben elfogyaszthatják.