1546. Vizsla, a bűvös vadász
Azt mondják, hogy ha az összes többi vadászkutya kihalna, a vizsla valamennyit képes lenne helyettesíteni.
Azt mondják, hogy ha az összes többi vadászkutya kihalna, a vizsla valamennyit képes lenne helyettesíteni.
A tacskót mindenki ismeri, bár legtöbben tömzsi termete és görbe lábai alapján ítélik meg, tudni kell róla, hogy nem csak kiváló vadász, de nagy mókamester is egyben.
Bánj úgy a menhelyről örökbefogadott kutyával, mint egy két éves kisgyerekkel, és akkor hamar a kegyeibe fogad. Ezt állítja legalábbis egy állatmenhely vezetője. A legfontosabb, hogy elnyerjük a bizalmát!
Közeleg a tavasz, hamarosan tárt karokkal várnak bennünket a Budai-hegység...és a kövek mélyén rejtőző haragos siklók. Harapása nem veszélyes, de fájdalmas.
A 4TAPPANCS Állatterápia és Kutyatréning Bt. által képviselt, korszerű elmélet és gyakorlat alapjait felhasználó oktatás és képzés 2010 -ben is folytatódik!
Kedves Gazdi! Mutassák meg egy állatorvosnak a kutyust, hogy vizsgálatok alapján pontos diagnózist tudjon felállítani.
Igen, elképzelhető. Ha nincs belgyógyászati vagy neurológiai probléma a háttérben (amit bármelyik kollega meg tud állapítani), akkor ez a viselkedés a kutyus öregedésével függ össze..
Közös, egyre kisebb távolságra elhelyezett etetőtálakból etetéssel és Ön által irányított közös játékkal érdemes próbálkozni. Gyors sikerre nem sok remény van !
Kedves Gazdi! Valószínűleg autoimmun gyulladás. De ezt csak egy szövettani vizsgálattal lehetne igazolni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! 6 hónapos koráig még célszerűbb napi 3x etetni, utána váltani napi kétszeri etetésre (egy éves kor után a napi egyszeri etetés is megfelelő, de sokan inkább továbbra is két adagra osztják a napi mennyiséget). Fontos a folyamatos testtömeg mérés is, a fajtajellegeket figyelmebe véve. A jutalomfalatokat is számoljuk bele a kutya napi táplálékmennyiségébe, különben nagyon hamar elhízhat kedvencünk! Nagyon fontos, hogy egész nap kellő mennyiségű víz álljon rendelkezésre, hogy az állat bármikor ihasson. Ha nem teljesértékű tápot kap a kiskutya, akkor fontos lehet a különféle vitaminok és ásványi anyagok (kalcium, foszfor stb.) pótlásáról is gondoskodni.