1546. Vizsla, a bűvös vadász
Azt mondják, hogy ha az összes többi vadászkutya kihalna, a vizsla valamennyit képes lenne helyettesíteni.
Azt mondják, hogy ha az összes többi vadászkutya kihalna, a vizsla valamennyit képes lenne helyettesíteni.
A tacskót mindenki ismeri, bár legtöbben tömzsi termete és görbe lábai alapján ítélik meg, tudni kell róla, hogy nem csak kiváló vadász, de nagy mókamester is egyben.
Bánj úgy a menhelyről örökbefogadott kutyával, mint egy két éves kisgyerekkel, és akkor hamar a kegyeibe fogad. Ezt állítja legalábbis egy állatmenhely vezetője. A legfontosabb, hogy elnyerjük a bizalmát!
Közeleg a tavasz, hamarosan tárt karokkal várnak bennünket a Budai-hegység...és a kövek mélyén rejtőző haragos siklók. Harapása nem veszélyes, de fájdalmas.
A 4TAPPANCS Állatterápia és Kutyatréning Bt. által képviselt, korszerű elmélet és gyakorlat alapjait felhasználó oktatás és képzés 2010 -ben is folytatódik!
A tengerimalacoknak valóban gyakran nőnek túl a fogaik, általában a hátsó őrlőfogak okoznak problémát. Ha az elülső metszőfogakat rövidítették le, az az állaton nem segít, továbbra sem fog tudni enni. Azt javaslom, keressen fel specialistát, aki a hátsó fogak reszelését meg tudja oldani.
Biztos szeretnek együtt lenni. Még a törpehörik sem szeretik a magányt. :) Ettől függetlenül lehet, hogy csak véletlen az elhelyezkedésük alváskor.
Mindenféleképpen ellenkező nemű madarat válasszon, az összeszoktatásuk folyamatosan történjen. Külön kalitkában, egymás mellé helyezve kezdje az összeszoktatást. Ha a madarak megszokták egymást, utána kerüljenek közös kalitkába! Fontos a zöldeleség és a fehérjék, vitaminok, ásványi anyagok pótlása! Amiket ajánlanék: spenót, sóska, petrezselyem zöldje, valamint a salátaalapok (mexikói, francia). Ezeket felmelegítés után a madarak elé teheti. A papagájok táplálásáról a http://www.bonapartemadar.hu weboldalon a Madarak táplálása menüpontban olvashat.
A 4 és fél éves kor deguknál már érett kornak számít, ez persze nem jelenti azt, hogy még nem élhet 1-2 évet kedvence. Pocit minden bizonnyal valamilyen betegség döntötte le a lábáról, nem az idős kora miatt mozog kevesebbet, hiszen akkor a tünetek fokozatosan és nem hirtelen jelentkeztek volna. Azt tanácsolom, mielőbb keresse fel állatorvosát.
A letört karommal semmi további teendője nincs, ha a nyuszi nem fájlalja. Előfordulhat, hogy a karom növekedési zónája sérült, ilyenkor az újra növő karom deformált lehet. Valószínűleg a nyuszi karmai túl hosszúak. Kisállat-karomvágóval otthon is megpróbálkozhat levágni. Ha a karmok pigmentáltak, azt javaslom, inkább állatorvosra bízza a karomvágást.