1551. A csapzott macska hormonbeteg?
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
A téli álmot követően a medvék február 2.-án bújnak ki először a barlangjukból. A néphit szerint, ha ilyenkor meglátja és megijed az árnyékától, akkor visszatér a barlangba, mert hosszú tél várható. Ha azonban kinn marad, akkor bizony közeleg a tavasz.
Egyetlen egy madárpókja kevés embernek van, mert amint betekintést nyer a világukba, beléjük szeret, és onnantól nincs megállás, sorban vásárolja a szebbnél szebb, ritkábbnál ritkább fajokat.
A megfelelő étrend elengedhetetlen hörcsögünk jó egészségének fenntartásához. Összegyűjtöttük mivel etessük az aranyhörcsögöt. Alapvetően minden hörcsögfaj étrendje hasonló: fő táplálékukat különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal.
Február elején jelent meg az MME publikálásában a hír a baglyok téli nehézségeiről. A cikk, komoly népszerűsége mellett, többekben vetett fel kérdéseket arról, hogy régebben miért nem szembesültünk ezzel a problémával. Íme a válasz az olvasók és a média kérdéseire.
Kedves Nóra! Valóban a leggyakoribb oka a lábnyalogatásnak az allergia (persze lehet még szőrtüszőatka, vagy rüh esetleg autoimmun bőrgyulladás), ezen belülis gyakoribb a táplálékallergia, ami lábrágásban mutatkozik. Esetleges hipoallergén táp eredményt hozhat, de leginkább egy allergia vizsgálat hozna pontos diagnózist és gyógykezelési stratégiát. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A baleset miatt sokkhatástól még a következő költésük sikeres lehet. Hacsak nem érte őket is valami, külsőleg nem észlelhető sérülés. De, hogy biztosan költenek-e, akkor fog kiderülni, ha kitakarítja, újraalmozza és visszateszi a fészek, miután vitaminokkal, ásványi anyagokkal felkészítette a madarakat a következő költéshez. Odú, költés, fióka?
Az első dolog, amit le kell szögezni: a képek alapján semmit nem lehet megállapítani, ehhez ez nagyon kevés. Ami pedig a leírtakat illeti: nos, ha egyszer egy állatban volt rosszindulatú daganat valahol, akkor annak máshol történő kiújulása bármikor bekövetkezhet. Emberek esetében éppen emiatt, ennek megelőzése érdekében végeznek a daganat eltávolítása után hosszas daganatellenes citosztatikus kezeléseket, vagy sugárterápiát, egyéb kezeléseket, hogy ez minél kisebb valószínűséggel következzen be. Az Önök kutyája azonban csak műtéti ellátásban részesült, utólagos daganatellenes kezelést nem kapott. Számomra semmi meglepő nem lenne abban, hogy esetleg a másik orrjáratban is kialakult ugyanaz, vagy valami hasonló, mint a másik oldalon volt. Ahhoz, hogy kiderüljön, vajon tényleg erről van-e szó, nem lehet megúszni egy újabb alapos vizsgálatot (endoszkópia, mintavétel, szövettan, stb). Akkor sem lehet ezt nélkülözni, ha ez nehézségekkel és problémákkal jár. Ennek alternatívája csak az, hogy nem csinálnak semmit, és akkor majd csak lesz valahogy...... Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
Mindenképpen nézesse meg szakemberrel hogy az esetleges belső sérüléseket ellenőrizze és a sebet fertőtlenítse. Teknős elsősegély
A láz egy tünet a gyulladásos folyamatok kísérője a szervezet védekező reakcióinak egyike. Önmagában a láz csillapítása nem szünteti meg a gyulladást. Valamilyen módon - laborvizsgálat, ultrahang vagy egyéb vizsgálat segítségével ki kell deríteni hogy mely szervek érintettek és hogy a gyulladást milyen kórokozók okozzák. Abból hogy antibiotikumot kellett szedni bakteriális fertőzésre lehet gondolni. Miután egy-egy antibiotikum nem hat minden baktérium ellen talán egy hatékonyat is lehetne találni