1551. A csapzott macska hormonbeteg?
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
A téli álmot követően a medvék február 2.-án bújnak ki először a barlangjukból. A néphit szerint, ha ilyenkor meglátja és megijed az árnyékától, akkor visszatér a barlangba, mert hosszú tél várható. Ha azonban kinn marad, akkor bizony közeleg a tavasz.
Egyetlen egy madárpókja kevés embernek van, mert amint betekintést nyer a világukba, beléjük szeret, és onnantól nincs megállás, sorban vásárolja a szebbnél szebb, ritkábbnál ritkább fajokat.
A megfelelő étrend elengedhetetlen hörcsögünk jó egészségének fenntartásához. Összegyűjtöttük mivel etessük az aranyhörcsögöt. Alapvetően minden hörcsögfaj étrendje hasonló: fő táplálékukat különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal.
Február elején jelent meg az MME publikálásában a hír a baglyok téli nehézségeiről. A cikk, komoly népszerűsége mellett, többekben vetett fel kérdéseket arról, hogy régebben miért nem szembesültünk ezzel a problémával. Íme a válasz az olvasók és a média kérdéseire.
Sajnos a leírás alapján nem igazán tudom behatárolni, hogy ezek milyen legyek lehetnek, de általában nem szokott betegséget okozni ha az állatok elfogyasztanak ízeltlábúakat. (Gondoljon csak arra, hány állatfaj kizárólagos táplálékát jelentik a különféle rovarok!) A rendszeres féregtelenítés viszont ettől függetlenül helyeselhető.
Valószínűleg a tünet a két kutya rendezetlen kapcsolatára, valamilyen rangsorproblémára vezethető vissza. A kan kutya leírt tünetei nagyon erős stressz helyzetre utalnak és az engedelmessége valamilyen oknál fogva félelem alapú. Befolyásoló tényező lehet a szuka kutya esetleges tüzelés előtti/utáni állapota is. Csak mind két kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet az okokat feltárni és azt követően megoldást találni.
A képen látható madár tojó ivarú, így hangutánzásra nem sok esély van. Az ausztrál papagájok többsége kifejezetten kedveli a fürtöskölest (csumiz), talán azzal próbálkozzon.
Pontos ovulációdiagnosztikára lenne szükség a fedeztetés optimális idejének meghatározása érdekében. Valószínűleg még nem alkalmas a szuka a vemhesítésre, ezért nem engedi közel a kankutyát.
A deguknál szokásos sárgás fogszín az egészség jele. Ha ez változik (sötétebb vagy világosabb lesz), akkor ez majdnem mindig betegségre utal. Nem megnyugtató hogy még a szőre is hullik. Az is lehet hogy a fogproblémák miatt nem tud rendesen enni, ezért hiánybetegség alakult ki. A foga nem fog újra kinőni. Olyan ételt kell adni, amivel így is elboldogul. feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.