1551. A csapzott macska hormonbeteg?
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
A téli álmot követően a medvék február 2.-án bújnak ki először a barlangjukból. A néphit szerint, ha ilyenkor meglátja és megijed az árnyékától, akkor visszatér a barlangba, mert hosszú tél várható. Ha azonban kinn marad, akkor bizony közeleg a tavasz.
Egyetlen egy madárpókja kevés embernek van, mert amint betekintést nyer a világukba, beléjük szeret, és onnantól nincs megállás, sorban vásárolja a szebbnél szebb, ritkábbnál ritkább fajokat.
A megfelelő étrend elengedhetetlen hörcsögünk jó egészségének fenntartásához. Összegyűjtöttük mivel etessük az aranyhörcsögöt. Alapvetően minden hörcsögfaj étrendje hasonló: fő táplálékukat különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal.
Február elején jelent meg az MME publikálásában a hír a baglyok téli nehézségeiről. A cikk, komoly népszerűsége mellett, többekben vetett fel kérdéseket arról, hogy régebben miért nem szembesültünk ezzel a problémával. Íme a válasz az olvasók és a média kérdéseire.
Lehet bolhás, lehet allergiás, lehet tele a bűzmirigye, de lehet még millió más oka. Most hogy már "tiszta seb " talán ideje állatorvoshoz fordulni.
Nem gondolom, hogy a jelenség valamint az Ön és a kutya egész napos együttléte között szoros összefüggés lehetne. Lehetőleg minél később vigye ki, játsszon vele intenzíven, hagyja sokat szimatolni hogy jól lefáradjon. Tegye neki a folyosót lehetőleg minél kényelmesebbé, a pihenőhelyére pedig tegyen egy Ön által viselt, kidobásra itélt ruhadarabot, amely intenzíven tartalmazza az Ön illatanyagait.
Kedves Zsófi! Vigye vissza a cicát állatorvosához,és kérjen további vizsgálatokat. Egy vérvétel mindenképpen ajánlott. Laborvizsgálattal lehet diagnosztizálni többek között a veleszületett vírusos betegségeket. Ilyenek a leukózis, a macska AIDS és a fertőző has-és mellhártyagyulladás.
Ha valóban szeretne megszabadulni a bolháktól, valamennyi a családban élő állatot egyszerre és folyamatosan kezelni kell több hónapon át.. (az esetleg a családban élő macskákat is!) Számtalan készítmény van forgalomban, legjobb ha megkérdezi állatorvosát, melyik éppen elérhető. A készítmény kiválasztásánál lényeges a kiskutyák kora ! Én ilyen fiatal állatoknál a Frontline sprayt szoktam javasolni, mert könnyen és pontosan adagolható mind a kölyköknek, mind az anyának, mind az esetleg a családban élő többi állatnak. Macskáknak is. Vissza a kategória többi kérdéséhez » Vissza a többi kérdéshez »
Megnyugtatom, az influenzavírusok macskákat (és kutyákat) nem jelentenek veszélyt.