1551. A csapzott macska hormonbeteg?
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
A téli álmot követően a medvék február 2.-án bújnak ki először a barlangjukból. A néphit szerint, ha ilyenkor meglátja és megijed az árnyékától, akkor visszatér a barlangba, mert hosszú tél várható. Ha azonban kinn marad, akkor bizony közeleg a tavasz.
Egyetlen egy madárpókja kevés embernek van, mert amint betekintést nyer a világukba, beléjük szeret, és onnantól nincs megállás, sorban vásárolja a szebbnél szebb, ritkábbnál ritkább fajokat.
A megfelelő étrend elengedhetetlen hörcsögünk jó egészségének fenntartásához. Összegyűjtöttük mivel etessük az aranyhörcsögöt. Alapvetően minden hörcsögfaj étrendje hasonló: fő táplálékukat különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal.
Február elején jelent meg az MME publikálásában a hír a baglyok téli nehézségeiről. A cikk, komoly népszerűsége mellett, többekben vetett fel kérdéseket arról, hogy régebben miért nem szembesültünk ezzel a problémával. Íme a válasz az olvasók és a média kérdéseire.
Myxomatosis ellen mindenképpen kell oltatni a nyulakat, mert gyakran előfordul egyedül tartott állatoknál is. Nyulak Vérzéses Betegsége (RHD) ellen is van oltóanyag, érdemes a helyi állatorvosnál érdeklődni oltás ügyében.
Szoptatásra legjobb az állatpatikákban vagy állatos boltokban kapható, kutya vagy macska felnevelésére való tejpor. Ezeken fel van tüntetve, hogy milyen arányban kell vízzel hígítani. Figyelni kell a tisztaságra (kézzel nevelt rágcsálóknál így is gyakran előfordulnak fertőző megbetegedések) és arra, hogy mindig kézmelegen szoptassuk a kicsiket, megfelelő pici szoptatógumival, vagy szemcseppentővel. Kb. 4 óránként kell szoptatni, majd fokozatosan ritkábban. Egyébként a tengerimalacok már maradó fogazattal születnek, és már az első naptól szilárd táplálékot is képesek felvenni a szopás mellett, így azt is kínálni kell nekik. Ha maguktól nem ürítenének székletet vagy vizeletet, langyos vattával kell simogatni a hasukat, feneküket.
A kamillás borogatás kezdetben jó módszer, érdemes megpróbálni, de ha nem javul 1-2 napon belül a szeme, mindenképpen vigyék állatorvoshoz, aki fel tud írni (vagy tud adni) antibiotikumos szemcseppet vagy szemkenőcsöt. Mindenképpen meg kell nézni azt is, hogy nem valami sérülés miatt gyulladt-e be a höri szeme!
Pontosan megmondani, hogy mi baja volt a degunak nagyon nehéz. (Ehhez többféle laboratóriumi vizsgálat kellene.) Általánosságban annyi elmondható, hogy a kisrágcsálóknak nagyon sok baktériumos és vírusos fertőző betegsége lehet. A legtöbb közülük nagyon súlyos és az állat hirtelen elpusztulásához vezethet, még mielőtt bármiféle kezelésre lehetőség lett volna. Ezenkívül gyakori, hogy a takarmányból jutnak hozzá valamiféle méreganyaghoz, ami szintén okozhat hirtelen elhullást, előzetes tünetek nélkül. Mivel nem tudhatjuk, hogy pontosan mi is volt a probléma, mindenképpen azt javaslom, hogy új pár vásárlása előtt kb. 10-14 napot várni kellene.
A tengerimalacok körmét csak akkor kell vágni, ha nem kopik eléggé és túl hosszúra nő. Ez azt jelenti (fehér körmű "malacnál"), hogy a piros (eret tartalmazó) körömrész után már több mint 4-5 milliméter hosszú a köröm.