1551. A csapzott macska hormonbeteg?
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
Ha a kutya bőre korpásodni kezd, a legtöbben kozmetikushoz szaladnak, pedig állatorvoshoz kellene vinni.
A téli álmot követően a medvék február 2.-án bújnak ki először a barlangjukból. A néphit szerint, ha ilyenkor meglátja és megijed az árnyékától, akkor visszatér a barlangba, mert hosszú tél várható. Ha azonban kinn marad, akkor bizony közeleg a tavasz.
Egyetlen egy madárpókja kevés embernek van, mert amint betekintést nyer a világukba, beléjük szeret, és onnantól nincs megállás, sorban vásárolja a szebbnél szebb, ritkábbnál ritkább fajokat.
A megfelelő étrend elengedhetetlen hörcsögünk jó egészségének fenntartásához. Összegyűjtöttük mivel etessük az aranyhörcsögöt. Alapvetően minden hörcsögfaj étrendje hasonló: fő táplálékukat különféle magvak alkotják, ez egészül ki friss zöldekkel és rovarokkal.
Február elején jelent meg az MME publikálásában a hír a baglyok téli nehézségeiről. A cikk, komoly népszerűsége mellett, többekben vetett fel kérdéseket arról, hogy régebben miért nem szembesültünk ezzel a problémával. Íme a válasz az olvasók és a média kérdéseire.
Tisztelt Kéredező! Sajnos a legyengült, lesoványodott, elhagyott kismacska szinte biztos, hogy nem megmenthető. Kora és mérete miatt igen szűkek mind a diagnosztikai, mind a terápiás lehetőségek. Állapotuk miatt intenzív kórházi ellátást igényelnének, de ennek költségei csak ritkán térülnek meg. Pontosabbat csak állatorvosi vizsgálat után lehet felelősséggel mondani. dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
T. Hölgyem! Az állatokat nem csak akkor kell állatorvoshoz vinni, ha betegek, mert vakcinákkal, féreghejtással a betegségek megelőzhetőek. Lehet , hogy az Ön cicájának a combján is féreglárva vándorlás bőr alatti megjelenése okozza a tüneteket. A szembetegség sem bíztos, hogy szemészeti elváltozás, hanem akár fertőző betegség ( FIP, Leukózis, Macska AIDS ) kísérő tünete is lehet. Az alomproblémára csak azt tudom mondani, hogy 2 cicának három alomra van szüksége, és amiben már elvégezték a dolgukat azt tisztítani kell azonnal. Nem minden cica szereti a házi kosztot, ha már megszokott valami jobbat akkor nem szívessen mond le róla. Javaslom keressen egy állatorvost akiben megbízik és Ó tisztes javadalmazás ellenében remélhetőleg segít orvosolni a problémákat legjobb tudása szerint. üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek az emésztőrendszer gyulladására utalnak. Mindenképpen javasolt egy minden részletre kiterjedő állatorvosi vizsgálat és kezelés. A Bio-Lapis egyébként egy bélflóra-stabilizátor, így sok eredményt a húgyhólyaggyulladásnál (?) nem érünk el vele.. Üdvözlettel: SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.sugivet.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
A nyusziknál a nem evés és ivás, gubbasztás több dologra utalhat.Fájdalomra, az előbbi kettő még fogproblémára is. Nem tudom volt-e korábban gondja a fogaival, hogy kellett-e már vágni. Lehetséges, hogy túl nőttek, mivel nem koptak rendesen. Ha nem a fogával van gond,akkor lehet valami más emésztőrendszeri probléma is. Mivel most szőrváltás időszakát éljük, ezért akár a lenyelt szőrből gombóc is kialakulhatott a gyomrában,ami teltség érzetet okoz. A nyulaknál már a pár napi nem evés is további, visszafordíthatatlan problémákat okozhat, így javasolnám minél hamarabb vigye állatorvoshoz. Addig is próbálja meg fecskendőből itatni, és zöldséges, cukormentes bébiétellel etetni.
Mindenképp célszerű megnézetni állatorvossal, nem megszokott dolog ilyen korai tüzelés El lehet végezni az ivartalanítást, de jobb felnőtt korban.