1556. A szenegáli papagáj szeretetreméltó és bájos madár
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
Mit jelent, ha a macska dühösen tépázza a szőnyeget? És miért sündörög megállás nélkül a lábunk alatt? A macskák beszélnek hozzánk, nekünk csak meg kell tanulnunk macskául.
A vadon élő lovak szinte sohasem alusszák az igazak álmát, hiszen menekülő prédaállatok, akikre minden pillanatban valamilyen veszély leselkedhet. A lovak többnyire állva szenderegnek, de lefeküdni és mélyen elaludni csak biztonságban, védelemben tudnak.
Unja a krokettet? Húzza a száját a jutalomfalatra? Lepd meg kutyád egy ízletes, saját készítésű ínyenc fogással - magadat pedig egy hálás, boldogan falatozó ebbel. Könnyű és finom, gyorsan elkészíthető recept kutyáknak!
Sok olyan gyógyszer van, ami létezik injekciós formában is, és van belőle szájon át beadható forma is. De vannak olyanok, amelyek csak egyféle formában lézetnek. Miután az ön kutyájánál használt injekciós készítményt nevét nem írta meg, így azt ajánlom, ezt a kérdést a kezelőorvosnak tegye fel!
Kedves Krisztina! Két homeopátiás szert javaslok az Ön által leírt problémára: Mercurius solubilis CH5 és Echinacea CH5 napi 3x 2 globulus egy kis vízben feloldva és így beadva a kutyusnak egy héten át. Az említett két homeopátiás szert a legtöbb patikában be tudja szerezni. Ha nincs lényegi javulás egy hét után sem, akkor mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost; - ha szeretné én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Gazdi! Érdemes lenne megpróbálnia a homeopátiás kezelést kedvence számára, ugyanis sok esetben tud még ilyen állapotban is segíteni. Persze az elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mennyire visszafordíthatatlanok az eddigi károsodások. Ha szeretné, szívesen segítek. 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A lábujjak közötti gennyesedést gyakran a bőrbe fúródó majd az alá jutó toklász okozza,amit el kell távolítani ahhoz hogy a gennyesedés megszűnjön.Meg kell vizsgálni hogy az ujjak között van-e lyuk.A toklász eltávolítását bízzák inkább szakemberre. A vemhesség átlagosan 9 hétig tart.Az ellés előtt általában már megindul a tejelválasztás és az ellés előtti napon a szuka hőmérséklete kb.1-1,5 C fokkal leesik a normál hőmérséklethez képest.
Kedves Kérdező! Leíràsa alapján lehet sérülés, vérellátási zavar. Mivel ez a szerv nagyon érzékeny, nem érdemes házilag kísérletezni, forduljon àllatorvosához. Dr. Puskás Gábor