1556. A szenegáli papagáj szeretetreméltó és bájos madár
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
Mit jelent, ha a macska dühösen tépázza a szőnyeget? És miért sündörög megállás nélkül a lábunk alatt? A macskák beszélnek hozzánk, nekünk csak meg kell tanulnunk macskául.
A vadon élő lovak szinte sohasem alusszák az igazak álmát, hiszen menekülő prédaállatok, akikre minden pillanatban valamilyen veszély leselkedhet. A lovak többnyire állva szenderegnek, de lefeküdni és mélyen elaludni csak biztonságban, védelemben tudnak.
Unja a krokettet? Húzza a száját a jutalomfalatra? Lepd meg kutyád egy ízletes, saját készítésű ínyenc fogással - magadat pedig egy hálás, boldogan falatozó ebbel. Könnyű és finom, gyorsan elkészíthető recept kutyáknak!
Valószínűleg dominancia-jellegű/rangsor problémáról van szó. Szerintem kérje ki egy kutyakiképző véleményét is, de az ilyen esetekben gyakran az egyetlen megoldás az ivartalanítás.... Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >>
A madarak tünetmentesen is hordozhatnak vírusokat, baktériumokat. Miként az egészséges bélflórának részei a káros baktériumok is, melynek egyensúlya immungyengítő hatásokra(hideg, huzat, hiánybetegség) felborulhat. Egy prevenciós antibiotikum (pl. Enrobioflox) kezelést(majd probiotikumos bélflóra helyreállítást) és élősködőmentesítést(pl. Ivermectin spot on light) érdemes lenne egyidejűleg mindkét madárnál végrehajtani, miközben a közös kalit és környéke fertőtlenítésre, az ülőrudak lecserélésre kerülnek.
Kedves Gazdi! Ha bebizonyosodik, hogy daganatról van szó, és szeretné a cica immunrendszerét alternatív gyógymóddal is erősíteni, erre természetesen van lehetőség. Daganatos esetekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény azonban nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még a szervezetének az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy ha az Ön környezetében nincs olyan állatorvos, aki az alternatív gyógymódokban jártas, én is szívesen segítek, - kérem, hívjon fel, és megbeszéljük a további teendőket: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Figyelni kell a kutyáját és ha hányást (hányogatást) tapasztal, nincs bélsara, mindenképpen vigye állatorvoshoz. Ez akár bélelzáródást is okozhat. Akár több napig, egy hétig is eltarthat mire kiderül hogy van-e baj ebből.
Kedves Gazdi! Lehet daganat és tályog is, javaslom, minél hamarabb vigye el orvoshoz! Ha időben észrevette,még jó eséllyel kezelhető. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő