1556. A szenegáli papagáj szeretetreméltó és bájos madár
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
Mit jelent, ha a macska dühösen tépázza a szőnyeget? És miért sündörög megállás nélkül a lábunk alatt? A macskák beszélnek hozzánk, nekünk csak meg kell tanulnunk macskául.
A vadon élő lovak szinte sohasem alusszák az igazak álmát, hiszen menekülő prédaállatok, akikre minden pillanatban valamilyen veszély leselkedhet. A lovak többnyire állva szenderegnek, de lefeküdni és mélyen elaludni csak biztonságban, védelemben tudnak.
Unja a krokettet? Húzza a száját a jutalomfalatra? Lepd meg kutyád egy ízletes, saját készítésű ínyenc fogással - magadat pedig egy hálás, boldogan falatozó ebbel. Könnyű és finom, gyorsan elkészíthető recept kutyáknak!
Antibiotikumos kezelést semmiképp nem ajánlok! A képeken látható két rózsásfejű törpepapagáj (lutínó és tarka) egyikének tollhiánya tolltépés következménye. Okozhatja ásványanyag (kalcium, foszfor) hiány, de valószínűbb, hogy pótcselekvés. Az agapornisok fészküket rendszeresen rendezgetik, hordják bele a fészekanyagot, faágakat tépnek rostokra. Ha nincs mit rágniuk, a fészekbe hordaniuk, akkor könnyen előfordul, hogy saját tollaikat kezdik kiszedegetni. Fűzfagally, kisebb puhafadarabok biztosításával ez a szokás néha megszüntethető, de sok esetben rögzült, vagy visszatérő.
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
A könnyezést kötőhártya gyulladás, a szemhéj lógása, vagy befordulása is okozhatja, de a 3. szemhéj gyulladása ("fehér hártya" a belső szemzugban), vagy a könnycsatorna elzáródása sincs kizárva. Legjobb lenne állatorvosnak megmutatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Sajnos azt kell mondjam, nem szerencsés a kóbor macskákkal való foglalatosság, ha még nem esett át toxoplasma fertőzésen. Mivel a téma nem ennyire egyszerű, írtam egy hosszabb összefoglalót, hogy az érdeklődők árnyalni tudják a képet, ha szeretnék. Az osszefoglaló itt elérhető: http://hungarovetrendelo.ning.com/profiles/blogs/toxoplasmosis-1