1556. A szenegáli papagáj szeretetreméltó és bájos madár
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
Mit jelent, ha a macska dühösen tépázza a szőnyeget? És miért sündörög megállás nélkül a lábunk alatt? A macskák beszélnek hozzánk, nekünk csak meg kell tanulnunk macskául.
A vadon élő lovak szinte sohasem alusszák az igazak álmát, hiszen menekülő prédaállatok, akikre minden pillanatban valamilyen veszély leselkedhet. A lovak többnyire állva szenderegnek, de lefeküdni és mélyen elaludni csak biztonságban, védelemben tudnak.
Unja a krokettet? Húzza a száját a jutalomfalatra? Lepd meg kutyád egy ízletes, saját készítésű ínyenc fogással - magadat pedig egy hálás, boldogan falatozó ebbel. Könnyű és finom, gyorsan elkészíthető recept kutyáknak!
Egy kutyánál már nagyon nehezen lehet,- belátható időn belül, - helyre hozni azt amit 17 év alatt elrontottak, helytelenül csináltak. - A két kan kutya között, a nagy életkor külömbség és az egyik kutya szocializátlanságának hatására valószínűleg komoly rangsorkonfliktus alakul ki. Ezt csak nagy hozzáértéssel, nagyon nagy időráfordítással lehet enyhíteni és kezelni. - A szőrhiány valószínűleg már az éltkor, illetve a hosszú életkor allatti nem megfelelő ápolás és étkezés hatása. Nem hiszem, hogy hagyományos állatorvosi kezeléssel jelentős eredmény lenne elérhető. Teljes ayurveda kezelés hatására már tapasztaltam nagyon jó eredményt - de bevallom minden esetben fiatalabb kutyákon.
Kedves Kormos Nikoletta! Hányás ügyben egy teljes laborvizsgálat (hematológia, máj, vese, hasnyálmirigy, pajzsmirigy stb.) javasolt, valamint kontrasztosröntgen és ultrahangvizsgálat is, ugyanis egy sor betegség jöhet szóba. A vakaródzás megállapításához is elengedhetetlen egyébként a vérvizsgálat, de ha nem hoz eredményt, akkor elég nagy annak az esélye, hogy táplálékallergia... De azt előre le kell szögezni, hogy nem egyszerű eset, és nem biztos a teljes felépülés sem...
A tünet biztosan nem lelki, ha nem fizikai. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat tud kielégítő választ adni a tünetre.
Valószínűleg allergiás eredetű probléma. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Mindenképpen állatorvosi vizsgálat után lehet ilyen döntést meghozni.