1556. A szenegáli papagáj szeretetreméltó és bájos madár
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A hosszúszárnyú papagájok családjába tartozó szenegáli papagájról kevesen tudják, hogy az egyik legrégebben ismert papagájfajta.
A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
Mit jelent, ha a macska dühösen tépázza a szőnyeget? És miért sündörög megállás nélkül a lábunk alatt? A macskák beszélnek hozzánk, nekünk csak meg kell tanulnunk macskául.
A vadon élő lovak szinte sohasem alusszák az igazak álmát, hiszen menekülő prédaállatok, akikre minden pillanatban valamilyen veszély leselkedhet. A lovak többnyire állva szenderegnek, de lefeküdni és mélyen elaludni csak biztonságban, védelemben tudnak.
Unja a krokettet? Húzza a száját a jutalomfalatra? Lepd meg kutyád egy ízletes, saját készítésű ínyenc fogással - magadat pedig egy hálás, boldogan falatozó ebbel. Könnyű és finom, gyorsan elkészíthető recept kutyáknak!
Igen, pl. ketoprofen. Üdv
Ártalmatlan bőrelváltozástól emlődaganatig sokminden lehet. A fizikális vizsgálattal pontosabbat tud majd mondani a Kolléga.
Ha nem lát kakit, nem jelent semmit, mert az anyjuk megeszi. Ha puffad a hasuk és nem szopnak: beöntés kell. Fecskendő-langyos víz, 10-20 ml lassan benyomni. Has törölgetést be kell fejezni.
T. Gazda! Innen a távolból azt gondolom, hogy a diagnózisa, és a kezelés is megfelelő volt. Az orrhát napsugár okozta leégése nem kizárt. Azonban, ha nem gyógyul, az autoimmun betegségekre kell majd vizsgálni, aminek jellemző tünete a bullózus elváltozás. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves kérdező! A 3 nap bezártság nem tenne jót a macskának. A macska házhoz szoktatására sok stratégia létezik, de a legfontosabb, hogy az állat minél hamarabb megszokja és megszeresse az új környezetét. Még ha kint is szeretné tartani, akkor is eleinte vagy 1 hétig tartsa a lakásban, amíg a macska megszokja a lakást, a környezetet. Utána fokozatosan növelve az időtartamot ki lehet vinni sétálni a macskát az udvarra (ajánlott a póráz), hogy megtanulja melyek az új otthona határai, szomszédai. Amint megszokta az új környezetét, utána lehet csak elkezdeni a kintre szoktatást. Sokkal könyebben megszeret/megszok egy új helyet, ha kedvenc játékait, dolgait oda tesszük neki. Lényeges, hogy olyan helyet biztosítsunk a számára, ahol nem tudják nagyon megzavarni.Idővel pedig az etetést, a fekvőhelyét is ki lehet tolni a házon kívülre. Ez csak egy ötlet volt, végül is a macska viselkedése dönti el, hogy milyen szoktatási módszer válik be a legjobban.